Mapa

Levné lety Dánsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Dánsko!

Dánsko je velmi vyspělou a bezpečnou zemí. Je proto vhodné i pro rodinnou dovolenou s dětmi. Těšit se můžete na historická města, pěknou přírodu, ostrovy, dobré jídlo i slavný Legoland!

Co vidět v Dánsku?

Přímo v centru Kodaně na vás čeká zábavní park Tivoli. V Kodani naleznete též velké množství zajímavých muzeí a galerií. Vaše děti určitě ocení výlet do Legolandu, kde je vše postaveno z lega. Tento park se nachází u města Billund. Z Kodaně se můžete vydat přes Öresundský most do města Malmö ve Švédsku. Ve městě Roskilde zase objevíte krásnou gotickou katedrálu z cihel, která je součástí památek UNESCO. V Roskilde se zajděte podívat i do muzea vikingských lodí. Na severu země by vaší pozornosti nemělo uniknout město Aalborg, kde se nachází pěkné historické centrum, zámek a několik paláců. Máte-li rádi přírodu, vydejte se např. na ostrovy Aero a Mon. Pokud plánuete aktivní dovolenou, můžete se Dánskem vydat na kole. Většinu země totiž tvoří roviny a nížiny.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy cestovat?

Podnebí v Dánsku je velmi proměnlivé. Na cestu si tak přibalte deštník nebo nepromokavou bundu. Nejlepším obdobím návštěvy jsou letní měsíce. Teploty jsou v tomto čase vyšší a dny jsou delší. V zimě se stmívá už velmi brzy odpoledne. Nejméně prší na jaře. Zimy jsou v Dánsku mírné, neboť podnebí ovlivňuje teplý Golfský proud.

Dánsko - letenky

Lety do Kodaně si vyhledáte s leteckými společnostmi ČSA a SAS. Nejlevnější letenky však nabízí nízkorozpočtová aerolinie Norwegian. Cesta trvá 1hod 20min. Letenky do Dánska si můžete vyhledat také na letiště Aarhus. Přímé lety z letiště Praha zajišťuje ČSA a Smart Wings. Let trvá přibližně 2 hodiny.

Dalšími kodaňskými letišti jsou Aalborg a Billund.

Ubytování a doprava

Dánsko je, podobně jako ostatní severské země, dražší destinací. Nejlevnější dvoulůžkový pokoj v centru Kodaně si rezervujete za 2000Kč. Plánujete-li delší cestu, zvažte pronájem vlastního auta. Budete pak moci využívat kempy. Podívejte se na aktuální nabídku autopůjčoven. Pokud si auto nepůjčíte, budete se moci pohybovat dánskými vlaky nebo autobusy. V Kodani se nejlépe cestuje metrem nebo na kole.

Gastronomie

V Dánsku se velké oblibě těší chleby smorrebrod. Existuje mnoho variací tohoto pokrmu. Mezi chleby se často přidávají různé druhy masa, mořské plody, sýr nebo zelenina. Typickým pokrmem jsou v Dánsku také smažené karbanátky s bramborem nebo masové koule. Dánové mají rádi alkoholické nápoje. Jejich pivo značky Carlsberg se vyváží do celého světa. Jídlo se často zapíjí "panákem" silnějšího alkoholu.

Závěrečné tipy

Dánsko je, stejně jako Česká republika, součástí Evropské unie a Schengenského prostoru. Vstup je vám proto umožněn na neomezenou dobu s platným občanským průkazem. V Dánsku se platí dánskými korunami. Peníze si vyberete přímo z bankomatu. Na většině míst však můžete platit bankovní kartou. Jazykem je dánština. Mnoho lidí mluví perfektně anglicky, a proto nebudete mít s komunikací problém. Letenky Dánsko-Praha si vyhledáte zdarma na Skyscannner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.