Mapa

Levné letenky Mexiko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Mexiko!

Dovolená v Mexiku slibuje jistotu teplého počasí, dobrého jídla a krásných pláží azurového Karibského moře! Rezervujte si letenky do Mexika již dnes!

Co dělat v Mexiku?

V Mexiku se můžete vydat na mnoho míst. Nejoblíbenější plážová letoviska však objevíte na poloostrově Yucatán. Čekají na vás kilometrové pláže s jemným bílým pískem a nádherně modrá barva teplého Karibského moře. Hlavními a největšími turistickými středisky jsou Cancún, Playa del Carmen a Tulum. Jste-li příznivci potápění a šnorchlování, vypravte se na ostrov Cozumel. Potápění zde díky průzračné vodě patří k nejlepším na světě. Dalším lehce dostupným a příjemným ostrovem, kam lze zajet na výlet, je Holbox. Místní pláž má ideální podmínky kitesurfing. S profesionálními instruktory si můžete domluvit začátečnický kurz. V Mexiku nejsou jen krásné pláže. Poloostrov Yucatán je, podobně jako sever Guatemaly, posetý starověkými památkami Mayské civilizace. Nejznámější a největší pyramidou je Chichen Itza. Obrovský areál skrývá mnoho pyramid, chrámů a ruin dávného osídlení. Další atrakcí jsou kouzelné přírodní jeskyně cenotes s průzračnou vodou. Můžete si v nich zaplavat, anebo si domluvit potápěčský výlet.

Podívejte se též na 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat?

Mexiko má po celý rok velmi teplé počasí. Nejvíce srážek spadne v období od června do října, kdy je v jižní části země období dešťů. V těchto měsících můžete být svědky tropické bouře nebo dokonce cyklonu. Většina dní je ale v Mexiku slunečných. Hlavní sezóna probíhá od prosince do března. V tomto čase není takové horko.

Letenky Mexiko

Z Letiště Václava Havla v Praze si rezervujete letenky do Mexika s jedním přestupem v Německu. Cestu na letiště Cancún se zastávkou v Düsseldorfu nabízí společnosti ČSA a Eurowings. Výhodné ceny letenek do Mexika se dají vyhledat také z dalších německých letišť, jako jsou např. Frankfurt nebo Mnichov.

Letenky do hlavního města Mexico City pořídíte rovněž s jedním mezipřistáním. Lety spolu zajišťují společností ČSA a Aeromexico. Další mezinárodní letiště se nachází ve městech Guadalajara a Monterrey.

Ubytování a doprava

Dopravu v Mexiku zajišťují levné autobusy. Na menších vzdálenostech operují mikrobusy a taxi. Cenu si vždy snažte domluvit předem a nebojte se smlouvat. Ideální možností je pronájem vlastního auta, neboť získáte nezávislost a budete se moci podívat i na místa mimo tradiční turistické trasy. Porovnejte si nabídky autopůjčoven v Mexiku. Nabídka hotelů a hostelů je obrovská. V turistických letoviscích naleznete velmi luxusní hotely i levné hotelové pokoje.

Gastronomie v Mexiku

Jídlo v Mexiku je velmi chutné. Občas však může být velmi pálivé. Požádejte proto obsluhu restaurace o méně pikantní verzi. Mezi oblíbené pokrmy patří tacos, burritos, nachos nebo např. cochinita pibil, což je marinované vepřové maso. K Mexiku neodmyslitelně patří tequila, která je zde levná a kvalitní.

Může se vám hodit

Za turistickým účelem mohou občané České republiky vstoupit do Mexika na dobu 90 dní. Zkontrolujte si pouze dostatečnou platnost vašeho cestovního pasu. Platí se mexickými pesos. Peníze si vyměníte na letišti nebo vyberete v některém z bankomatů. V Mexiku se mluví španělsky. V turistických centrech se bez problémů domluvíte též anglicky. Pokud se do Mexika vydáte v období jakýchkoliv církevních svátků nebo známého svátku zesnulých (Día de los Muertos), budete svědky velkolepých oslav. Letenky si zdarma vyhledáte a porovnáte na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.