Mapa

Levné letenky do Ženevy

Ženeva

V místě, kde řeka Rhôna opouští největší švýcarské jezero, se rozkládá kouzelná Ženeva. Jakožto neoficiální centrum francouzsky hovořící části země, Ženeva nabízí spojení tradice a modernosti. Neváhejte a zavítejte sem. Najděte si své levné letenky do Ženevy již nyní!

 

Letiště Ženeva

Mezinárodní letiště Ženeva se nachází přibližně 4 km severozápadně od centra města. Svou základnu zde našly aerolinky easyJet a Swiss International Air Lines. Ročně zde odbaví asi 15 milionů cestujících. Míří sem lety z četných evropských destinací, stejně jako do Severní a Jižní Ameriky, Asie a mnohých dalších míst po celém světě. Díky nízkonákladovým aerolinkám easyJet jsou letenky do Ženevy dostupné za výhodné ceny.

Letiště má celkem dva terminály. V běžném provozu však funguje jen jeden, ten druhý je využíván lyžařskými zájezdy. V letištní budově je znatelná vytíženost letiště, přidáte-li navíc jeho značnou rozlohu, doporučujeme si v případě přestupu vyhradit alespoň 50 minut. Areál má mezi 0:00 a 4:00 zavřeno.

 

Cesta z letiště Ženeva a zpátky

Pro návštěvníka Ženevy je jistě potěšující informace, že lze využívat MHD bezplatně. V příletové hale v automatu vyzvedněte zdarma jízdenku platnou 80 minut. Pokud se ubytujete v hotelu, hostelu a kempu, můžete v místě požádat o kartu na veřejnou dopravu.

Do srdce města se za nejkratší dobu dostanete vlakem. Cesta na hlavní nádraží trvá necelých 10 minut. Nejdelší interval pro vlaky je 20 minut. Určité spoje míří do dalších částí Švýcarska, potažmo Francie. To samé platí pro některé autobusové a trolejbusové spoje.

Pokud jste do Švýcarska vyrazili s cílem v Alpách, ze ženevského letiště se do populárních středisek (Les Gets, Avoriaz, Chamonix a Morzine) dostanete pomocí dopravce easyBus. Jízdenky bývají často vyprodané na dlouho dopředu, rezervujte je proto s raději s předstihem. Jestliže plánujete po oblasti více cestovat nebo preferujete přepravu po vlastní ose, zvažte možnost pronájmu auta.

 

Ubytování v Ženevě

Město nabízí návštěvníkům velkou řadu ubytovacích možností. Můžete vybírat z pokojů v hotelových řetězcích světového jména, menších rodinných penziónů až po turistické ubytovny a hostely. V mnoha místech můžete usínat s výhledem na kouzelné Ženevské jezero. Projděte si pozorně nabídku ubytovaní v Ženevě, zcela jistě si zde vyberete dle svých představ a možností.

 

Co dělat v Ženevě

Ženeva je rozhodně metropole jak se patří. Řadí se mezi světová finanční centra a sídlí zde úctyhodný počet mezinárodních organizací. K obrazu města neodmyslitelně patří rozlehlé Ženevské jezero. Vodotrysky, promenády a parky kolem něj přímo vybízejí k návštěvě a příjemnému relaxu. Nejstarší část Ženevy se nachází na kopci na levém břehu Rhôny. Rozhodně zde zavítejte do katedrály sv. Petra, stavby v románsko-gotickém slohu původně ze 13. století. Nedaleko od katedrály se nachází bývalý biskupský palác Masion Mallet, dnes sloužící jako muzeum reformace. Tyto dějinné události připomíná také Zeď reformátorů se sochami sochami G. Farela, J. Kalvína, T. de Bezy a J. Knoxe. Místní univerzita byla založena v 16. století. Roku 1915 zde T. G. Masaryk přednesl svůj památný projev z exilu. Jedna z ulic v západní části města, která vede k Paláci národů dodnes nese jeho jméno. Poblíž ní najdeme také sídlo OSN. Ženeva je opravdu bohatá, nejenom však z pohledu ekonomického. Nechte se tak návštěvou obohatit i vy.
Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Ženeva

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.