Mapa

Levné letenky do : Švýcarsko

Švýcarsko

 

Čokoláda, vlaky, harmonické scenérie, lyžování, banky, neutralita a amalgám tří rozdílných jazyků a kultur. Země nekonečných horských hřebenů a vrcholů, azurových jezer a překrásných historických měst. To vše je Švýcarsko. Švýcarské sjezdovky mají skvělou pověst a přeci nejsou všechny exkluzivní a nedostupné. Podobná je i příroda, která jakoby vypadla z pohlednic, a žádá si okamžité nazutí bot, turistickou holi a výpravu kdekoliv od hlubokých údolí, alpských luk až po bělostné štíty, tyčící se vysoko nad hlavou.

 

Kulturním zážitkem a pro oko potěchou jsou mnohá švýcarská města, která jsou vždy upravená a jejich srdce dýchají dějinami. A vzhledem k tomu, že doprava je snadná, neboť švýcarské vlaky šlapou jako… švýcarské hodinky, byla by chyba neprojet si alespoň některé z nich.

 

Ženeva je centrum umění a kultury a také je to vpravdě mezinárodní město, kde sídlí na dvě stovky mezinárodních institucí. U Ženevského jezera také leží Lausanne, město tance, scenérií, skvělého vína a dobrého stolování. V Basileji, bráně do německého Porýní a francouzského Alsaska, si můžete prohlídnout výjimečně překrásné středověké centrum a některá ze čtyřiceti excelentních muzeí. Skvělé restaurace, bary i hotely má Bern, hlavní město Švýcarska ležící na březích krystalicky čisté řeky Aare. Jeho centrum je také neskutečně zachovalé a na řeku a snad na každou ulici shlížejí arkády.

 

Stejně dobrý jako švýcarské vlakové spoje je turistický systém, za předpokladu, že máte dostatek času a pokud chcete procestovat nějaké ty kilometry. V tom případě si můžete zakoupit jednu z mnoha kvalitních map, kde jsou zaznačeny turistické trasy a můžete si prošlápnout za den patnáct, dvacet kilometrů některé z nich. Strávíte tak dny na úžasných a jasně značených stezkách, ať už vás povedou údolími, lesy nebo přes hory. O výhledu na malebnou alpinskou krajinu a zelené stráně ani nemluvě. Stezek je celkem více než šedesát tisíc kilometrů, které jsou dobře udržované a zdokumentované. Dají se na nich dobře naplánovat cesty podle předpokládané zátěže, není problém následovat značení a vzdálenosti na cedulích jsou pro ty, kdo někdy jeli na Slovensko, také bezproblémové (není na nich uvedena tedy kilometráž, ale odhadovaný čas pochodu).

 

Navíc je všude dost míst, kde můžete spát ve stanu, ale je třeba dávat si pozor, kde rády hodují krávy, neboť se mezi nimi můžete po ránu probrat, až si polehají po dnu stráveném žvýkáním. Pro váš stan by to nemuselo dopadnout dobře. A také nestanujte v horách za bouřky. Na to jsou určeny spousty chat, salaší i penzionů, ale i hotelů ve vesnicích a městečkách, kterých po cestě najdete přehršel. Možností je i zaslat svůj bágl napřed a cestu si užít zlehka jen s potřebnou vodou a švýcarskou čokoládou v kapse!

 

A nakonec je zde pár divů, které by si neměl nikdo, kdo chce procestovat Švýcarsko ujít. Předně je to Matterhorn, pro mnohé nejkrásnější hora Evropy. Dojít k ní můžete ze Schwarzsee, Gornegratu nebo Zermattu. Pak jsou to severní stěny Jungfrau a Eiger, což jsou dvě z nejoslavovanějších hor celých Alp. Mohou být spatřeny už zdálky z údolí Lauterbrunnen nebo z mnoha vyhlídek dosažitelných vlakem či lanovkou. A když je řeč o Švýcarsku, jeden by neměl zapomenout na ledovce. Nejdelším v Evropě je ledovec Aletsch. Rozkládá se v ohromném údolí lemovaném skalami a na jedné straně stejnojmenným lesem. Nejlepší vyhlídka na něj je z trasy z Bettmeralpu.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.