Mapa

Levné letenky na letiště Phuket

Phuket

Největší thajský ostrov a zároveň nejbohatší provincie státu nese názve Phuket. I díky dostupným letenkám, kouzelným plážím a teplým vodám Andamanského moře se místo těší čím dál větší oblibě také mezi návštěvníky z České republiky. Přesvědčte se sami o krásách tropického ostrova. S námi to půjde snadno, zarezervujte si své letenky již nyní!

 

Letiště v Phuketu

V severní části ostrova najdeme Mezinárodní letiště Phuket, které leží přes 30 kilometrů od Phuket City, místního hlavního města. Patří mezi nejvytíženější letiště Thajska a míří sem nespočet linek z Evropy, stejně tak jako četné vnitrostátní lety. Letiště má dva spojené terminály, které v součtu ročně odbaví až 10 milionů cestujících.

 

Cesta z letiště v Phuketu

Před letištní halou mají zastávku oranžové autobusy letištních dopravců. Mezi 6:00 a 20:30 vás za necelou hodinu dopraví do centra města. Cena jízdenky se pohybuje okolo 100 bahtů, což je v přepočtu přibližně 70 Kč. Dostanete se odtud i do dalších turistických destinací, jako je Kata nebo Patong. Pro cestu do Phuket City lze využít i služby taxi: cena za cestu se pohybuje okolo 450 bahtů, něco přes 300 Kč. Pokud byste se však chtěli po ostrově pohybovat na vlastní pěst, využijte možností zapůjčení našich Skyscanner aut.

 

Doprava v Phuketu

Nosnou část veřejné dopravy na Phuketu představují autobusy a vozítka tuk tuky. Do většiny letovisek se dostanete z centrálního autobusového terminálu v Phuket City. Většinu dopravních prostředků zastavíte na znamení, přičemž jednosměrná jízdenka přijde na přibližně 35 bahtů. Silnice a provoz na nich může našincům připadat poměrně chaotický. I tak mnoho cizinců si pronajímá skútr, což přijde na přibližně 200 bahtů na den. Další alternativu představuje taxi služba, zde však pozor na občasné pasti na cizince v podobě přemrštěných cen. Doporučujeme sledovat taxametr a již předem se dohodnout na částce za cestu.

 

Co dělat v Phuketu

Současná tvář Phuketu zcela odpovídá charakteru moderní a lákavé turistické destinace. Ročně sem zamíří až dva miliony turistů. Návštěvník si zde vybere z velké nabídky sportovních a volnočasových aktivit, stejně jako z širokého výběru zajímavých míst k výletu do blízkého okolí. Velké oblibě se těší zejména západní pobřeží lemované prvotřídními plážemi.

Snad nejpopulárnějším turistickým cílem na ostrově se postupně stává Patong Beach. Není se čemu divit, nabídne vám takřka vše. Od příjemného koupání, nákupů a restaurací až po bujarý noční život.

Dále doporučujeme neminout možnost pokochat se jedinečným výhledem na okolí ze známého mysu Promthep. Pohled na podmořský život pro změnu nabídne místní akvárium nebo muzeum mořských měkkýšů. Největší chrámový komplex ostrova nese název Wat Chalong a právě on se často vyjímá na seznamech nejlákavějších míst Phuketu. Často ho doplňuje Phang Nga, proslulý mořský záliv plný impozantních pískovcových skal, ostrovů a jeskyní jak z pohádky. Thajsko je skutečně země jako z pohádky – od které vás dělí jen pár letenek!

 

Ubytování v Phuketu

Díky velkému rozmachu turistického ruchu na ostrově najdete velké množství hotelů a jiných ubytovacích zařízení. Možnosti se liší z pohledu luxusu poskytovaných služeb, či dostupností hlavních atrakcí ostrova. Ať už toužíte po noclehu v bungalovu na pláži nebo apartmánu luxusního hotelového řetězce, Phuket vám dobře poslouží. Najděte si s námi pro sebe nejvhodnější ubytování se Skyscanner hotely.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Phuket

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.