Mapa

Levné letenky Thajsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Thajsko!

Thajsko je úžasná země s bohatou kulturou, gastronomií a nádhernými plážemi. Thajské destinace proto celoročně lákají turisty z celého světa!

Co vidět v Thajsku?

Thajské království naleznete v jihovýchodní Asii. Svou návštěvu můžete zahájit v hlavním městě Bangkoku, kde se nachází nespočet krásných paláců a chrámů. Hlavní památkou je Královský palác (Grand Palace), jehož součástí je chrám Wat Phra Kaeo se soškou smaragdového Buddhy. Mezi další kouzelná místa patří chrámy Wat Arun a Wat Pho nebo palác Ananta Samakhom. Bangkok je zároveň místem trhů, nákupů, barů, masáží a výborného thajského jídla. Centrem dění je třída Khao San Road, kde naleznete vše, na co jen pomyslíte. Thajsko ale není rozhodně jen Bangkok. Lidé přijíždějí především za krásnými plážemi. Tradičními plážovými destinacemi jsou Phuket, Krabi a také nádherné thajské ostrovy Ko Samui, Ko Pha Ngan nebo Ko Tao, kam se lze vypravit za potápěním a šnorchlováním. Centrem nočního života je pak ostrov Phi Phi. Jedny z nejhezčích thajských pláží nabízí malý ostrůvek Ko Lipe u hranic s Malajsií. Pokud vás omrzí koupání v moři, na klidnějším severu Thajska objevíte džungli, hory i čajové plantáže.

Kdy cestovat do Thajska?

Hlavní sezóna probíhá v Thajsku od listopadu do března. Během období Vánoc a Nového roku mohou být letenky do Thajska dražší, podobně jako hotely. Od května do října panuje v zemi období dešťů. Prší však zejména večer nebo v noci. Teplota vody je v Thajsku příjemná po celý rok.

Letenky Thajsko

V Thajsku se nachází 4 hlavní mezinárodní letiště: Bangkok, Phuket, Krabi a Chiang Mai. Váš let z Evropy však bude pravděpodobně nejprve směřovat na hlavní Mezinárodní letiště Suvarnablum. Toto letiště patří k největším v Asii a je též důležitým dopravním uzlem pro mezikontinentální přepravu. Druhým letištěm v Bangkoku je letiště Don Mueang, které je oblíbené díky působení nízkonákladových leteckých společností.

Thajsko je pro Českou republiku velmi oblíbenou destinací, a proto se uvažuje o zavedení přímého letu. V současné době si však z letiště Václava Havla zakoupíte letenky do Thajska pouze s jedním přestupem. Celková doba cesty s mezipřistáním je cca 14 hodin. Do Bangkoku se můžete vydat s nízkonákladovou společností Flydubai se zastávkou v Dubaji nebo s dalšími evropskými aeroliniemi, jako jsou Turkish Airline, Finnair nebo Aeroflot.

Podívejte se také na 8 exotických destinací pro vaši dovolenou.

Doprava a ubytování

Po Thajsku se lze dobře pohybovat autobusy. Krátké vzdálenosti vám pomůže překonat rikša a další podobná motorová vozidla. Cenu dopravy si vždy dohodněte předem! Thajsko je velkou zemí, a proto zvažte i letecké přesuny pomocí nízkorozpočtových aerolinií. Dopravu mezi thajskými destinacemi zajišťují např. Air Asia, Nok air nebo Oriental Thai Airlines. Chcete-li si v Thajsku pronajmout vlastní automobil, podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven. Thajsko nabízí opravdu velké množství hotelů i hostelů všech cenových kategorií.

Thajská gastronomie

Těšit se určitě můžete i na vyhlášenou thajskou kuchyni, kterou tvoří hlavně rýžové pokrmy, polévky, nudle, kari a nejrůznější koření. V pouličních stáncích se navíc najíte velmi levně. Na tržištích uvidíte i věci, které jste v životě neviděli.

Užitečné rady na závěr

Pro vstup do Thajska nejsou pro občany ČR potřeba víza. Za turistickým účelem lze do země vstoupit až na 3 měsíce. Zkontrolujte si pouze dostatečnou platnost vašeho cestovního pasu. V Thajsku se platí thajskými bahty, které si rozměníte přímo na letišti nebo vyberete z bankomatu. Připravte se na to, že ceny bývají občas nadhodnocené. Nebojte se proto smlouvat! Letenky Thajsko-ČR si můžete zdarma vyhledat na Skyscanner již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.