Mapa

Levné letenky Hurghada

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Egyptská Hurghada

Chcete vyrazit někam za teplem a krásným mořem? Pak se podívejte na letenky k Rudému moři do egyptské Hurghady, která slibuje ideální podmínky na koupání během celého roku. Zároveň si můžete udělat výlet do Káhiry nebo na pyramidy v Gize. Egypt nabízí spoustu atrakcí pro každého!

Letiště Hurghada

Letiště Hurghada je druhé největší letiště v Egyptě a oblíbenou branou k prázdninovým destinacím. Na letiště se dostavte v čas, neboť malý terminál bývá v sezóně velmi vytížený. Letenky z pražského Letiště Václava Havla koupíte s aeroliniemi Smart Wings a Air Cargo. Cesta do Egypta trvá přibližně 4 hodiny. Levné letenky Praha-Hurghada se dají sehnat s přestupy. Turkish Airlines má v nabídce jednu zastávku v Istanbulu. Dvě mezipřistání zajišťují letecké společnosti Swiss a easyJet. Lety se dají rezervovat také z Letiště Brno a nově i z poslkých Katovic.

Na letišti není k dispozici veřejná doprava. Jedinou možností je tak pronájem vlastního auta nebo cestování pomocí taxi. Sdílené taxi si účtuje cca 30EGP (1EGP = cca 3Kč) a klasické taxi 100EGP. Připravte se na to, že v celém Egyptě budete muset smlouvat.

Co dělat v Hurghadě?

Pokud si koupíte letenky do Hurgady, bude pro vás Egypt skvělým místem pro vaši dovolenou. Hravě se vám podaří spojit koupání u moře s návštěvou egyptských památek. Hurghada je největší egyptské letovisko u Rudého moře, kam směřují turisté z celého světa. Jezdí se sem také za potápěním a šnorchlováním, protože místní korál patří k nejhezčím na světě. Můžete si domluvit např. potápěčský výlet k některým z blízkých ostrovů. Z mořského života a množství barevných ryb všech druhů budete nadšeni. Pokud nechcete trávit čas jen odpočinkem na pláži, udělejte si delší výlet do Káhiry nebo do Luxoru. Čekají na vás slavné pyramidy a Údolí králů. Máte-li volných více dní, vypravte se na úžasnou plavbu po řece Nilu. V samotné Hurghadě pak nahlédnete do arabského světa mešit a trhů.

Hurghada - doprava a ubytování

Místní doprava v Egyptě je pro otrlejší povahy a cestovatele. Můžete si však půjčit automobil, nebo si domluvit výlet s místními taxikáři nebo cestovními agenturami. Ceny restaurací a hotelů jsou často velmi předražené. Musíte si proto dobře vybírat a smlouvat. Podívejte se na nabídky hotelů už nyní z pohodlí domova. Pěkné možnosti ubytování se dají najít i za 400Kč. Chcete-li si dopřát trochu luxusu a krásný výhled na moře, připlaťte si některý z dražších hotelů.

Nejlepší období cesty do Hurghady

Hurghada má obrovskou výhodu, neboť má dvě hlavní turistické sezóny. Jedno období je typicky v létě, kdy má většina lidí dovolenou a děti mají prázdniny. Druhou sezónou je zima včetně vánočních svátků a konce roku. Teploty se u Rudého moře drží po celý rok kolem 30 stupňů. Ochladit se může v noci, neboť Egypt je pouštní zemí.

Co ochutnat?

V Egyptě naleznete spojení arabské, řecké a turecké kuchyně. Typický je chléb chléb Ajš nebo grilované kuře firaakh mashwi. Oblíbený je rovněž hummus a chlebová placka ful se zeleninou. Egypt se na turismus samozřejmě za léta praxe dobře připravil a v restauracích seženete i pro nás známější pokrmy.

Užitečné tipy

Do Egypta je možné cestovat s platným pasem a vízem, které získáte na velvyslanectví v Praze nebo přímo na letišti. Cena turistického víza je přibližně 600Kč. Platí se egyptskou librou. Přivezte si eura nebo americké dolary, které si na místě směníte. Před cestou se nezapomeňte podívat na aktuální kurzy. Naším dalším tipem je pít pouze balenou vodu, aby vás nepřekvapila "faraonova pomsta". Dejte si proto pozor i na oplachování ovoce, čištění zubů nebo na konzumaci nápojů s ledem. Jak jsme již zmínili v úvodu, součástí arabských kultur jsou smluvní ceny. Až budete kupovat oblečení nebo suvenýry z cesty, obrňte se trpělivostí a smlouvejte nekompromisně. Nabízené ceny jsou často až 3x nadhodnocené. Letenky do Hurghady si kupte s dostatečnou časovou rezervou!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.