Mapa

Levné letenky Egypt

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Na dovolenou do Egypta

Hledáte destinaci s jistotou teplého počasí? Pak se vydejte do Egypta, který nabízí dvě hlavní turistické sezóny a možnost koupání po celý rok. Kromě koupání v Rudém moři se můžete vypravit i na výlet do Luxoru k pyramidám nebo do Káhiry.

Co navštívit v Egyptě?

Egypt je ideální destinaci pro dovolenou, neboť vám umožní skloubit pobyt na pláži, potápění i návštěvu jedinečných starověkých památek. Hlavním letoviskem celého Egypta je přístav Hurghada. V jedné z přítomných společností si jednoduše domluvíte šnorchlovací nebo potápěčský výlet k nedalekým ostrovům. Korálové útesu jsou zde známé pro své velké množství barevných ryb nejrůznějších druhů. Egypt vás samozřejmě nezklame svými plážemi, slunečným počasím ani jídlem. Pokud vás omrzí moře, můžete se vydat na delší výlet k pyramidám v Gize nebo do hlavního města Káhiry. Oblíbená je též několikadenní plavba po řece Nilu. Tradiční berberskou kulturu objevíte v oáze Siwa v Libyjské poušti na západě země.

Přečtěte si též článek Nejlepší dovolená u moře.

Kdy cestovat?

Víte, kdy koupit letenky do Egypta? Velkou výhodou Egypta je jeho suché a teplé klima. Během celého roku se setkáte s vysokými teplotami a velmi teplým mořem. V letních měsících se mohou teploty blížit až k 40 stupňům. Dešťových srážek je v zemi velmi málo, a tak máte téměř jistotu slunečného počasí. Od konce listopadu do března jsou teploty mírnější a tato doba je proto vhodná k poznávání památek. Teplota se většinou pohybuje od 20 do 30 stupňů.

Lety do Egypta

Z Letiště Václava Havla v Praze pořídíte letenky do Egypta s aeroliniemi Smart Wings a Air Cargo. Přímá cesta k Rudému moři trvá přibližně 4hod a 15min. Možnost letu s jedním přestupem v Istanbulu nabízí letecká společnost Turkish Airlines. Na letiště v Hurghadě se v letní sezóně dopravíte též z Brna.

Kromě Hurghady máte možnost cestovat také do Káhiry, Alexandrie a několika dalších letišť. Do Káhiry létají s jedním mezipřistáním linky Austrian Airlines nebo Lufthansy.

Ubytování a doprava

Pěkné ubytování pro dvě osoby se dá vyhledat i za 400Kč. V Egyptě samozřejmě nechybí ani dražší a luxusní hotely známých řetězců. Cesta po Egyptě je možná místními autobusy nebo pomocí taxi. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si auto. Budete se tak moci sami dopravit už z letiště.

Podívejte se na Nejlevnější prázdninové destinace.

Co ochutnat?

V Egyptě se mísí vlivy arabské kuchyně s řeckou a tureckou gastronomií. Oblíbený je proto hummus, chléb ajš i chlebová placka ful. Velmi oblíbené je kuřecí maso. Vyzkoušet můžete např. grilované kuře firaakh mashwi. Egypt je na turisty velmi dobře připraven, a tak nebudete mít problém sehnat ani pokrmy západní kuchyně.

Další informace

Občasné České republiky potřebují ke vstupu do Egypta platné vízum. Toto vízum nejlépe získáte přímo na letišti po příletu. Jeho cena je přibližně 600Kč. Zkontrolujte si též dostatečnou platnost vašeho cestovního pasu. V případě zájmu o pronájem automobilu si nezapomeňte mezinárodní řidičský průkaz. Měnou je egyptská libra. K výměně jsou nejvhodnější eura nebo dolary. Zahraniční měna je k placení rovněž přijímána. Dejte si však pozor na směnný kurz. Lidé mívají v Egyptě často zažívací problémy způsobené vodou. Kupujte si balenou vodu a snažte se vyhnout i ledu v nápojích. Ceny suvenýrů i taxi bývají často až třikrát nadhodnocené. Nebojte se proto smlouvat. Patří to egyptské kultuře. Levné letenky do Egypta si můžete zdarma vyhledat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.