Mapa

Levné letenky na letiště Kos

Kos je hlavním městem stejnojmenného řeckého ostrova. Rodiště světoznámého lékaře Hippokrata se nachází na území ze všech stran omývaném vlnami Egejského moře. Přístavní město Kos leží na severovýchodě pětačtyřicet kilometrů dlouhého ostrova. Město má bohatou historii. Bylo založeno už v 5. století před naším letopočtem. Milovníci antických památek tudíž nebudou mít nouzi o poznávání historie tohoto kouzelného ostrova.

 

Současný Kos už není jen nájezdy kočovníků zmítaný a soužený ostrov. Po jejich útocích ale ve městě zůstaly viditelné stopy. Příkladem může být třeba 600 let starý středověký hrad rytířů Řádu svatého Jana. V metropoli ale zbyly i starobylé římské lázně nebo turecká mešita. A pokud se zajímáte o kulturu, tu antickou si můžete připomenout ve velkolepém amfiteátru s kulatým mramorovým hledištěm.

 

Typicky řecké suvenýry nakoupíte nedaleko již zmíněného středověkého hradu - v agoře. To je tržiště, jehož historie sahá zhruba do poloviny 4. století před naším letopočtem. Před sluncem se můžete schovat do stínu majestátního Hippokratova platanu. Nenechte se ale zmýlit historkami místních. Ti tvrdí, že strom zasadil sám lékař, jehož jméno platan nese, strom je ale starý zhruba 500 let. Hippokrates by ho tedy zasadit nestihl. Na kráse mu to ale rozhodně neubírá.

 

Pláže Psalidi a Lambi

Pokud máte náladu opustit ruch metropole, ideální příležitost naleznete v jednom z muzeí, které se na Kosu nacházejí. Zajímavé je například Lidové muzeum, které poskytuje pohled do běžného života ostrovanů napříč staletími. Nachází se na druhé straně ostrova, ve městě Kefalos, ale vzhledem k jeho délce nebude problém si udělat celodenní výlet vypůjčeným automobilem. Půjčovnami aut je ostrov doslova prošpikovaný. A kolem většiny památek je parkování zdarma.    

 

Pokud byste si chtěli od památek na chvíli odpočinout, můžete vyrazit k moři. Z města se rychle dostanete na nejednu z pláží, které lemují téměř celý ostrov. Nedaleko od metropole je například oblázková pláž Psalidi. Ta je oblíbená hlavně mezi sportovci a mladšími turisty, protože si na ní můžete vyzkoušet atraktivní vodní i suchozemské aktivity. Pro rodiny s dětmi a návštěvníky vyhledávající větší klid a pohodlí bude nejpříjemnější pláž Lambi, kde jsou denně k dispozici lehátka a slunečníky. Navíc po celé její délce vede pro Řecko netypická cyklistická stezka.

 

Sladké pokušení

Kos ale neukrývá jen množství antických památek a pláží. Metropole nabízí i nepřebernou škálu zábavy. Pokud se rádi bavíte do časných ranních hodin, v hlavním městě jsou pro vás otevřeny noční kluby a diskotéky. Milovníky poklidnějšího druhu zábavy pak potěší festival na počest praotce medicíny Hippokrata, která je ve městě pořádán pravidelně. Jedná se o hudební a taneční slavnost, při které uvidíte divadelní představení a ochutnáte dobré řecké jídlo.

 

Řecká kuchyně je vyhlášená po celém světě. Přímo ve městě je kupříkladu Taverna Romeo, kde přijdete na chuť řeckým tzatziki, což je studený pokrm z ovčího či kozího mléka, česneku a okurek, nebo musace, tedy jehněčímu masu prokládanému zeleninou. Výborná je i pikantní klobása loukaniko. Jako dezert můžete vyzkoušet medovou baklavu nebo skořicové koblihy loukomades. Připít si můžete třeba anýzovým likérem zvaným Ouzo či jeho obdobou Tsipouro.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Kos

Často kladené otázky

V destinaci je jedno letiště: Kos.
Letecké společnosti Transavia France, Olympic Air, transavia, Vueling Airlines, Volotea, Norwegian Air International, Eurowings Europe a Novair létají přímo do destinace Kos.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Kos je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.