Mapa

Levné letenky Pardubice

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte Pardubice

Přilétáte do města perníku a Velké pardubické? Pak si přečtěte některé naše tipy a rady o tom, jak to v Pardubicích chodí.

Letiště Pardubice

Z pražského letiště nemíří do Pardubic žádný let. Město je totiž rychleji dostupné vlakem nebo autobusem a poptávka chybí. Do Pardubic však můžete přiletět z některých evropských destinací.

Mezinárodní letiště Pardubice nabízí v současné době pouze dva pravidelné lety. Zakoupit si můžete letenky Pardubice-Londýn a Pardubice-Alicante. Obě linky zajišťuje irská nízkonákladová společnost Ryanair. V letní sezóně se nabídka letů rozšiřuje o lety do Moskvy a prázdninových destinací, jako je např. Řecko, Turecko nebo Bulharsko. 30.1.2018 byl otevřen nový letištní terminál a je tak pravděpodobné, že budou letenky do Pardubic přibývat.

Pardubické letiště je vzdálené pouhé 4km od centra města. Cesta pomocí taxi vás vyjde asi na 100Kč, autobusem se do města dopravíte na jednu jízdenku za 20Kč. V roce 2018 byla zavedena expresní autobusová linka z hlavního nádraží k terminálům. Tento autobus odjíždí před plánovanými lety. K dopravě z letiště je možné využít též městskou hromadnou dopravu, která má zastávku v blízkosti letiště.

Co dělat v Pardubicích

Největší památkou centra Pardubic je Zelená brána. Z původního Pernštejnského opevnění se dochovala 60m věž a brána. Z věže je krásný výhled na město, zámek i okolí včetně hradu Kunětická hora. V předbrání se můžete podívat na malou výstavu historie Zelené brány. Další muzea naleznete v pardubickém zámku. Je zde otevřeno muzeum pohlednic a muzeum skla. Určitě zajímavá je prohlídka výroby pardubického perníku. Pardubice leží na rovinatém terénu, a proto jsou ideálním městem pro kolečkové brusle nebo kolo. S dětmi se v létě můžete vydat na městské koupaliště. Na výlet se lze vypravit i do sousedního Hradce Králové nebo si zajet do Prahy.

Doprava a ubytování

Dopravu ve městě zajišťují autobusy a trolejbusy. Jízdenka na MHD stojí 17Kč (u řidiče 20Kč). Tradici v Pardubicích má železnice, která spojuje město s Prahou. Staví zde ale i mezinárodní vlaky mířící do Berlína, Hamburku, Bratislava, Vídně, Varšavy nebo Budapešti. Do Prahy a dalších českých měst se dostanete také autobusy. Hotelový pokoj pro dva je v nabídce už od 700Kč na noc. V případě potřeby si můžete na letišti pronajmout automobil.

Kdy do Pardubic?

Pardubice mají na české poměry teplejší a sušší klima. K zasněžení města dochází v zimě zřídka. Nejpříjemnějším obdobím návštěvy je jaro nebo léto, kdy můžete vyrazit na kolečkové brusle nebo na kolo do okolí.

Co ochutnat?

V Pardubicích ochutnáte pravý pardubický medový perník, ale i mnoho dalších pokrmů. Vyhlášená je zejména restaurace Rybárna, kde si můžete dát certifikované české speciality, jako je svíčková, kachní stehno, kapr s bramborovým salátem nebo candát. Restaurace kromě jídla nabízí i příjemnou terasu a dětské hřiště. V úplném centru města pak naleznete další příjemné restaurace. Oblíbený je pardubický pivovar Pernštejn, jehož originální tmavé pivo Pardubický Porter získalo ocenění na Dnech českého piva.

Může vám hodit

Cestujete-li z měst Evropské Unie do Pardubic, bude vás ke vstupu stačit občanský průkaz. Pokud si zakoupíte letenky Pardubice-Moskva, budete potřebovat platný cestovní pas a také vízum. Největší akcí Pardubic je dostihový závod Velká Pardubická. Pokud nebudete v Pardubicích v době slavného závodu, stále si můžete závodiště alespoň projít.

Nejlevnější lety do Pardubice z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.