Mapa

Levné letenky na letiště Ben Gurionovo mezinárodní

Tel Aviv
 
Tel Aviv je moderní město Izraele jeho ekonomické a kulturní centrum. Rozkládá se na patnácti kilometrech pobřeží podél Středozemního moře a okolo starého přístavu Jaffa. Nachází se zde mnoho zahraničních ambasád a sídel většiny velkých izraelských firem. Oproti mnoha dalším izraelským městům, zejména Jeruzalému, má značně rozdílné charakteristiky. Bývá popisován jako „město, které nikdy nespí“. Je to rostoucí, prosperující, energické a pulzující, dynamické a multikulturní město. Ke všemu má pověst tolerantního, sekulárního a liberálního prostředí. Je také centrem největší aglomerace v Izraeli, která sdružuje přes tři miliony Izraelců.
 
Přezdívka Tel Avivu není vybájená. Není výjimkou potkat zde dav lidí na plážových promenádách ve čtyři ráno. Kluby a bary bývají otevřené od půlnoci do rána, což dodává Tel Avivu pověsti města večírků a mnoha party. Odehrává se zde v podstatě vrchol sekulárního života v Izraeli, kde mnoho jiných měst a komunit bývá konzervativněji založených.
 
Cestování do Tel Avivu a po jeho okolí je jednoduché. Je dopravním uzlem moderního dálničního systému a nachází se zde také letiště Ben Guriona, které je považováno za jedno z nejlepších letišť Blízkého východu. Z letiště je i snadná doprava vlakem, který zastavuje ve všech čtyřech telavivských nádražích, autobusem nebo zapůjčeným autem.
 
Každý, kdo přicestuje do Tel Avivu, by si neměl nechat ujít návštěvu starého přístavního města Jaffy. To se stalo součástí moderního Tel Avivu se vznikem státu Izrael, ale jeho historie je mnohem starší a sahá až do druhého tisícletí před naším letopočtem. Odjakživa bylo hlavním přístavem a vstupní bránou do Palestiny. Ve středověku často měnilo majitele mezi Araby a křižáky a nakonec bylo zničeno ze strachu před dalšími křižáckými výpravami. V pozdějších dobách však bylo obnoveno a byly zde dokonce postaveny kostely a hostely pro křesťanské poutníky. Jedněmi z mnoha památek je zmíněný přístav, kostely a mešity, náměstí hodin, nebo obnovené uličky čtvrti Zodiac, kde najdete mnoho krámků, butiků a galerií. V neposlední řadě zde naleznete také muzea zabývající se bohatou historií Jaffy.
 
V novějších čtvrtích Tel Avivu stojí za vidění Rabínovo náměstí, kde se nachází městská radnice. Scházejí se zde tisíce lidí při různých příležitostech, jako jsou hudební vystoupení nebo demonstrace. Má však i smutnou historii. V roce 1995 zde byl při demonstraci za podporu míru zavražděn tehdejší izraelský premiér Itzhak Rabin.
 
Je zde také množství parků vhodných ke sportování a dalším aktivitám. Největším je park Yarqon, kterým protéká stejnojmenná řeka ústící do Středozemního moře. Kouzelným místem je Gan Meir, zelený koutek uprostřed metropole, kde můžete venčit své psy a klidně tu po večerech najdete dospělé hrát dětské hry. Tel Aviv je i kulturní centrum a tak se tu nachází i Museum umění, které se zaměřuje na moderní a soudobou uměleckou tvorbu. Golda Center je nový komplex, který je domovem Izraelské opery a Cameri Municial Theatre. Také zde uslyšíte a uvidíte koncertní představení klasické hudby a baletu.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Ben Gurionovo mezinárodní

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.