Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Benátky

Benátky
 
Benátky jsou skvoucí perlou Itálie, renesance a Jadranu a jsou skvělým místem pro poznávání, zábavu i romantiku. Město kanálů, gondoliérů, vzletné kultury a mnoha lidmi vyhledávaná destinace vás očaruje svým půvabem a pro Itálii tolik typickou otevřeností a pohostinstvím. Právě benátské kanály a průplavy jsou tolik opěvovaným prvkem města, které je nedílně spjato s jeho každodenním životem.
 
Nechte se uchvátit ruchem Velkého kanálu, „nejkrásnější ulicí světa“. Provede vás těmi nejkrásnějšími místy Benátek. Uvidíte z něj paláce, jak jsou Zlatý dům či Palazzo Dario se svými barevnými fasádami z mramoru, nebo velké mosty, nyní už čtyři, které se přes něj klenou. Kostel Santa Maria della Salute nebo kostel Sv. Marka, stojící na stejnojmenném náměstí lemovaném arkádami jsou známými dominantami města. Vzhled Benátek je vůbec nasycen kulturou a uměním a milovníci architektury zde najdou vlivy snad všech uměleckých slohů.
 
Benátky jsou souostrovím s více než stovkou ostrůvků rozdělených ještě větším množstvím kanálů. Pohybovat se zde můžete prakticky jen pěšky, anebo po vodě. Orientaci v bludišti vodních cest, přes něž se klenou stovky mostů, vám usnadní všudypřítomné mapy a značení ulic. A samozřejmě také sami gondoliéři, kteří tak jsou místní obměnou taxikářů. Exotická poloha města v mořské zátoce však také znamená občasné potíže, představované kolísající hladinou vodní hladiny. Až několikrát do roka tak můžete být svědky zatopení známých náměstí a prostranství. Místní si z toho však hlavu nelámou, jsou na to zvyklí jako my na špatné počasí. Benátky již od devatenáctého století pojí se zbytkem Itálie most, po němž přijíždějí vlaky na nádraží Sv. Lucie. Město samé a okolí pak obsluhuje Mezinárodní letiště Marka Pola.
 
Oblečte si karnevalovou masku a vyražte na Benátský Karneval. Stejně přitažlivé je slavné Benátské Bienále, důležité to události pro umění všeho druhu. V červenci se koná Festa del Redentore, jehož součástí jsou velkolepé ohňostroje. Pro milovníky filmu je k mání prestižní Benátský filmový festival, nejstarší na světě. Koná se na malebném ostrově Lido, nedaleko centra Benátek.
 
Nejen kulturou je město živo, ale i obchodem. Oddávat se zde můžete nákupům i módě, neboť obojího jsou Benátky rušným centrem. Známé jsou obchodní ulice a bulváry Mercerie, táhnoucí se od náměstí Sv. Marka k mostu Rialto.
 
Uměním je i benátská kuchyně, která kombinuje mořské plody s plody pěstovanými na ostrovech v lagunách. Ochutnejte vyhlášenou specialitu, kterou je bisato, neboli marinovaný úhoř, anebo tradiční rizoto se sépiemi, obarvené jejich inkoustem. Často narazíte na ceny určené váhou, která je fixovaně udávána třeba po sto gramech, ale vlastní porce často mohou být i čtyřnásobné. Pokud chcete ušetřit, jezte ve stoje, jako to dělá spousta Benátčanů. Každá kavárna, trattoria, osteria, enoteca (anebo jakkoli si podnik říká) je v době oběda plná cicchetti – benátských tapas (různé druhy, sendvičů, baget, pochutin apod.), polpettes (smažené kuličky z rybího a jiného masa) a antipasti – tradičního italského předkrmu sestávajícího většinou z různých druhů salámů, šunky, sýru, oliv, artyčoku, ančoviček a jiných lahůdek. Variant je obrovské množství.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Benátky

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.