Mapa

Levné letenky do Karpathosu

Karpathos

Malebný řecký ostrov Karpathos se nachází na pomezí Egejského a Středozemního moře. Po většinu roku zde kraluje příjemné sluncem zalité počasí a místní malebné pláže přímo vybízejí k relaxaci. Mořské vlny zase k vodním sportům a radovánkám. Příjemně vysokým kopcům jako dělaným k pěší turistice také odolá málokdo. Jako obrázek vystřižený z katalogu na ideální dovolenou. Neváhejte tak a zarezervujte si své letenky na Karpathos již nyní!


Letiště na Karpathosu

Letiště Karpathos Island National se nachází na jihu ostrova nedaleko vesnice Kipi Afiarti. Rozlohou se jedná o malé letiště, jelikož mimo hlavní sezónu obsluhuje pouze linky z hlavního města Athén. Život se zde probouzí v hlavní turistické sezóně, kdy sem míří mnoho charterových letů z destinací všude po Evropě.

Letiště má jeden zastaralejší terminál, který v létě lehce bojuje s přívalem pasažérů. WiFi zde není k dispozici a letištní budova se vždy na noc uzavírá.

 

Doprava z letiště na Karpathosu

Letiště na Karpathosu se bohužel nepyšní dobrou dopravní obsluhou. Autobus sem zajíždí většinou jedenkrát do dne. Taxi do centrálního města ostrova Karpathos vás přijde na přibližně 30 €.

I pro další pohyb po ostrově se jako ideální možnost jevů zapůjčení auta rovnou na letišti. Můžete tak cestovat pohodlně a po vlastní ose. Doporučujeme si prohlédnout námi garantované nabídky Skyscanner aut.

 

Co dělat na Karpathosu

Jednou z největších chloub ostrova je zajisté pláž Apella Beach, často označovaná za jednu z těch nejkrásnějších v celém Středomoří. Ta se nachází u horského úpatí v malebné zátoce. Koupání zde se tak stává nezapomenutelným zážitkem.

Svou architekturou si vás zajisté získá centrum ostrova – město Pigadia. Stavby z lomového kamene s bílou fasádou krásně kontrastují s okolní krajinou a mořem s další kouzelnou písečnou pláží. Odsud se můžete autem vydat do asi 15 minut jízdy vzdáleného města Amoopi. To je populární zejména pro velké množství menší pláží, kde se snadno najde i soukromí. Osvěžit a nasytit se můžete v jedné z typických taveren, které si dodnes drží svou kvalitu a atmosféru. To samé platí i pro četné obchůdky ve městě.

Ostrov Sariá od Karpathosu odděluje 100 metrů široký mořský průliv a lze se na něj dobře dopravit. Lidé sem míří hlavně za jeho do starověku sahající historií, naleznete zde vykopávky na svou dobu moderního a rozlehlého nantského města Nissyros.

Snad nejvíce autentický zážitek nabízí v horách se nacházející obec Olympos. Místní do dnešních dnů nosí bohatě zdobené kroje a dodržují někdy až do byzantské doby sahající tradice. Vesnice oplývá na každém rohu kaplemi a větrnými mlýny. Právě odsud se vám dostane těch nejlepších panoramatických výhledů. Dříve těžce dostupné místo nyní přímo vybízí k návštěvě.

Ubytování na Karpathosu

Jakožto proslulá dovolenková destinace nabízí Karpathos letovisko nabízí nejrůznější ubytování v hotelech, hostelech a prázdninových domech. Ať už preferujete luxusní pětihvězdičkové hotely, či dostupnější studentské ubytovny, tato destinace vám se vším vyhoví. Pokud se rozhodnete pro rekreační střediska jako jsou Amoopi, Aperio nebo Arkasu, neprohloupíte, na ostrově je krásně opravdu kam se podíváte. Vyberte si s námi tu pro sebe nejvhodnější nabídku na Skyscanner hotelech již nyní, rezervujte si letenky a vyrazte na Karpathos!

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Karpathos

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.