Mapa

Levné letenky Antalya

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Antalya - informace

Vydejte se na Tureckou riviéru za sluncem a teplem! V Antalyi na vás čekají krásné dlouhé pláže i krásná příroda s blízkým pohořím Taurus.

Letiště Antalya

Z Letiště Václava Havla v Praze se do Antalye dopravíte přímými lety nízkorozpočtové společnosti Smart Wings. Cesta vám potrvá 3 hodiny. Letenky do Antalye lze koupit i s jedním přestupem v Istanbulu s leteckou společností Turkish Airlines. Let s přestupem trvá zpravidla 5-6 hodin.

Mezinárodní letiště Antalya je nejdůležitějším tureckým letištěm na pobřeží Středozemního moře a nachází se asi 13km od Antalye. Za cestu s taxi do centra zaplatíte cca 55TRY (1 turecká lira = 5,5CZK). Do centra města se dostanete rovněž autobusovou linkou 600. Jízdenka na autobus stojí 4TRY. Poprvé si budete muset zakoupit také speciální kartičku na MHD. Autobus vás doveze na hlavní autobusové nádraží Otogar.

Co dělat v Antalyi?

Antalye je nejvěším turistickým letoviskem na Turecké riviéře. Tento přístav má asi milion obyvatel, a proto nabízí široké možnosti ubytování, hotelů, obchodů i restaurací. V Antalyi najdete kromě pláží též zajímavé historické památky. Staré město Kaleici tvoří staré domy a úzké uličky. Určitě se zajděte podívat na dva minarety: Yivli Minare a Kesik Minare. Za návštěvu rozhodně stojí i Hadriánova brána. Příznivci pěší turistiky se mohou vypravit do nedalekého pohoří Taurus. V regionu se nachází 3 národní parky, jeskyně, kaňon Saklikent a krásný vodopád Düden. Na pobřeží si užijete krásné zlaté pláže s teplou vodou. Mezi nejoblíbenější pláže patří Lara a Konyaalti.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

Antalye je velké město, a tak přepravu zajišťuje více dopravních prostředků. Využít lze autobusy, tramvaje, minibusy i taxi. Pokud se chcete po Turecku pohybovat nezávisle, popřemýšlejte nad pronájmem auta. Přímo na letišti i ve městě jsou přítomni zástupci známých autopůjčoven. Z autobusového nádraží odjíždí pravidelné linky do dalších částí Turecké riviéry. Nabídka ubytování je velmi pestrá. Narazíte na mnoho luxusních hotelových komplexů, které mají 4 nebo 5 hvězdiček. Tyto hotely často nabízí bazény s tobogany, sauny, vířivky, sportovní vybavení nebo zábavní program. V samotné Antalyi naleznete i levné dvoulůžkový pokoj v centru od 350Kč.

Nejlepší období cesty

Kdy koupit letenky do Antalye? Pokud se vydáte do Turecka k moři mezi květnem a říjnem, máte téměř jistotu teplého počasí a slunečných dní. Toužíte-li spíše po poznávací dovolené, pak zvolte ostatní části roku. Teploty jsou totiž příjemné i v zimě a drží se kolem 15-20 stupňů. V zimních měsících jsou častější dešťové přeháňky.

Gastronomické speciality

Určitě vás při pomyšlení na Turecko napadne kebab. Pečené nebo grilované maso je skutečně dostání na každém kroku. Nejedná se však jen o verzi dőner kebab, kterou známe od Turků působících v Česku. Druhů kebabů existuje celá řada. Většinou nesmí jako příloha chybět tradiční chléb pita. Oblíbená jsou i jídla s dušeným masem a zeleninou. Poručte si např. musaku, což je mleté maso s bramborami, rajčaty a lilkem. V Turecku se můžete těšit na dobré polévky i zeleninové saláty. V turistických restauracích vám připraví i mořskou rybu. Mezi nápoji nesmí chybět čaj a káva.

Může vám pomoci

Už od roku 2005 mohou občané České republiky cestovat do Turecka bez víz pouze s platným cestovním pasem. Každá turistická návštěva je omezena časem 90 dní. V Turecku se platí novou tureckou librou. Peníze si můžete rozměnit na letišti nebo vybrat přímo z bankomatu. Turecká riviéra je na turismus velmi dobře připravená, a tak vám nebude na dovolené nic chybět. Podívejte se na letenky do Antalye už dnes a porovnejte si je zdarma na Skyscanner.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Antalya

Často kladené otázky

V destinaci Antalya je jedno letiště: Antalya.
Letecké společnosti KLM, Singapore Airlines, Novair, Severstal Aircompany , Norwegian, Czech Airlines, Azur Air a TUI létají přímo do destinace Antalya.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Antalya je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.