Mapa

Levné letenky Turecko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujte do Turecka

Turecko je velmi zajímavá země, ve které naleznete krásné pláže, dobré jídlo i mnoho přírodních a historických památek. Pokud jste ještě nebyli v Asii, je pro vás Turecko vhodnou přechodovou zemí k odlišné kultuře.

Co dělat v Turecku?

Svou cestu můžete zahájit v největším městě v Istanbulu. Obdivovat budete moderní kulturu i staré mešity a minarety. Nejznámější je mešita sultána Ahmeda, přezdívaná Modrá mešita. Nenechte si ujít ani krásný palác Topkapi s proslulým muzeem. V Istanbulu najdete velká nákupní centra i tradiční trhy plné ryb, koření, kávy a oblečení. Určitě si udělejte výlet na Velký Bazar, kde koupíte naprosto cokoliv. Z Istanbulu se můžete pomalu přesunout dále do vnitrozemí do Kappadokie. Atrakcí je zde let balónem nad pohádkovými skalními útvary, které vypadají jako z jiného světa. Dalším oblíbeným místem turistů jsou horké prameny, jezírka a kaskády v Pamukkale. Milovníci historie se mohou vypravit do Efesu, kde se dochovalo mnoho antických památek. Turecko je samozřejmě i vyhlášenou plážovou destinací. Největším letoviskem na Turecké riviéře je město Antalya. Kromě mnoha okolních pláží na vás v jeho okolí čeká i pohoří Taurus nebo vodopády Düden.

Přečtěte si článek Nejlepší dovolená u moře.

Kdy letět?

Turecko má převážně subtropické klima. Jedná se ale o velkou zemi, a proto záleží na tom, kam budete cestovat. Ve vnitrozemí a na východě je v létě velké sucho a v zimě může dokonce sněžit. U Černého moře je klima příjemné a podobné jako v Bulharsku. Na Turecké riviéře dosahují letní teploty až k 40 stupňům. Teplota vody je velmi příjemná a sezóna zde trvá přibližně od května do poloviny října. Na poznávací zájezd je Turecko vhodné po celý rok.

Letenky Turecko

Levné letenky Turecko-ČR si zarezervujete zejména do Istanbulu. Přímé lety Turkish Airlines nebo Pegasus Airlines trvají přibližně 2hod 45min. Z Prahy se můžete vydat také do Antalye s přímými lety nízkonákladové společnosti Smart Wings. Cesta trvá cca 3 hodiny. Letenky do turecké Antalye si koupíte i s Turkish Airlines s jedním přestupem v Istanbulu. S mezipřistáním trvá let kolem 5 hodin.

Doprava a ubytování

Po Turecku se budete nejlépe pohybovat místními autobusy nebo půjčeným automobilem. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven, které sídlí na výše uvedených letištích. Levný hotelový pokoj v Istanbulu si vyhledáte už od 300Kč. V Istanbulu i na pobřeží najdete i mnoho luxusních pětihvězdičkových hotelů s all inclusive.

Turecká gastronomie

Kebab na různý způsob a chléb pita koupíte na každém kroku. Typickým pokrmem je též musaka, což je mleté maso s lilkem, rajčaty a bramborami. Často se setkáte i s dobrými polévkami a zeleninovými saláty. V Turecku se při každé příležitosti popíjí káva nebo čaj.

Závěrečné tipy

Občané České republiky mohou do Turecka cestovat bez víza až na 90 dnů. Ověřte si pouze dostatečnou platnost vašeho cestovního pasu. Měnou je nová turecká libra. Peníze si vyberete na letišti přímo z bankomatu. Turecko je vaší branou k orientu. Uvidíte věci a zvyky, na které nejste z Evropy zvyklí. Státním svátkům se přikládá mnohem větší důležitost než u nás. Již den předem uvidíte vlát turecké vlajky. Slaví se samozřejmě i všechny muslimské svátky. Z turecké dovolené se vám nebude chtít vracet, neboť je to nádherná země. Letenky do Turecka si můžete zdarma vyhledat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.