Mapa

Levné letenky na letiště Bratislava

Bratislava

Město Bratislava je v pravém slova smyslu historická metropole. Již samotný Bratislavský hrad toto tvrzení potvrzuje. Svou polohou je pro našince ideální místo pro výlet, ale dobře poslouží i jako přestupní stanice na dalších cestách. Neváhejte a rezervujte si své letenky z/do Bratislavy již nyní!

 

Letiště v Bratislavě

Mezinárodní letiště Bratislava, celým názvem Mezinárodní letiště Milana Rastislava Štefánika Bratislava, představuje hlavní a největší letiště na Slovensku. Nachází se přibližně 9 km vzdušnou čarou od centra hlavního města. V současné době má celkem tři terminály.

Na bratislavském letišti má základnu nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Mnoho letů zde provozují i další aerolinky, jako jsou FlyDubai a Wizzair.

 

Zejména Ryanair nabízí cenově příznivé letenky do zajímavých míst po celé Evropě. Můžete tak zavítat do měst jako Alghero, Athény, Berlín, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dublin, Edinburgh, Girona (Costa Brava), Kofru, Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň nebo Trapani.

 

Lety do jihovýchodní Evropy obsluhuje společnost Wizzair. Z Bratislavy se přímými spoji dostanete do měst Kluž, Kyjev, Skopje, Sofie, Tuzla a Varšava.

 

Spojení mezi Bratislavou a Českou republikou

Kromě linky ČSA mezi Prahou a Bratislavou si samozřejmě můžeme vybrat i pozemní dopravu. Nejvíce preferovanou alternativou zůstávají autobusové spoje. Z Česka sem míří například dopravci RegioJet a Eurolines. Lístky začínají na cenách od 250 Kč (Praha), resp. 165 Kč (Brno). Volit lze také železniční dopravu, kdy se s nanejvýš jednou přestupní zastávkou dostaneme do většiny končin ČR.

 

Doprava na letiště v Bratislavě a zpátky

Letiště v Bratislavě obsluhují dvě linky autobusové veřejné dopravy. Na obou platí stejný jízdenkový tarif. Za jízdenku na 30 minut zaplatíte 0,90 €, 1,20 € za hodinu a celodenní jízdné stojí 3,50 €. Lístky pořídíte přímo v terminálu, popřípadě na zastávce v automatu (lze vhazovat pouze mince).

 

Autobus s číslem 61 míří přes Trnavské Mýto na Hlavní nádraží (vlakové). Tato cesta trvá přibližně půlhodinu. Vozy vyjíždějí v intervalu 15 až 20 minut. Pro cestu na autobusové nádraží přestupte na zastávce Zimný štadión na autobus 78 a pokračujte na zastávku Mlynské Nivy, v jejíž blízkosti se autobusové nádraží nachází.

 

Ve směru na sídliště Petržalka vás zaveze autobus číslo 96. Vyjíždí třikrát do hodiny a doba trvání cesty je asi 40 minut.

V nočních hodinách mezi letištěm a městem pendluje linka N61, jež zastavuje na autobusovém i vlakovém nádraží. Spoj jezdí jednou do hodiny.

Bratislavu lze využít i jako výchozí bod pro cestu do Vídně. Od terminálu vyjíždí autobusový spoj do rakouské metropole. Společnost Slovak Lines vysílá své vozy každou hodinu a na letišti do Vídně se dostaneme za hodinu, do srdce rakouské metropole pak za hodinu a půl.

 

Ubytování v Bratislavě

Pro našince se zdá příznivé, protože ceny za běžné ubytování jsou v Bratislavě dostupné a srovnatelné s těmi v České republice. Ani ubytování v centrálních čtvrtích města nemusí dosahovat astronomických hodnot a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Bratislava nabízí velkou škálu ubytování od hotelů, vil až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi nejen skvělé letenky, ale také rovnou to nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Bratislava

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.