Mapa

Levné letenky na letiště Dubai

Mezinárodní letiště Dubaj

Větší ze dvou letišť v Dubaji se řadí mezi nejrušnější vzdušné přístavy na celém světě vůbec. Žádné jiné letiště mu nemůže konkurovat, pokud jde o rozlohu. Jeho branami ročně projde asi 83 miliónů pasažérů. Využijte ho pro některou ze svých cest a sami se přesvědčte, že se jedná o opravdovou špičku ve své kategorii, s našimi letenkami se Vám navíc návštěva Dubaje neprodraží!

 

Letiště Dubaj

Mezinárodní letiště Dubaj se nachází přibližně 4 km vzdušnou čarou od středu samotného města. Jedná se o nejdůležitější dopravní uzel pro Blízký východ. Svou jedinou základnu zde provozuje aerolinka Emirates. I díky tomu provoz na letišti každoročně narůstá v souladu s dlouhodobým plánem učinit z místa hlavní globální centrum letecké dopravy.

 

Terminály a služby

Celkem má Mezinárodní letiště Dubaj tři terminály. Nejmodernější terminál 3 v současné době slouží výhradně společnosti Emirates. Terminál 2 obsluhují nízkonákladoví dopravci, jako například flydubai. Terminál 1 využívají ostatní aerolinky (evropské British Airways, Lufthansa či SmartWings).

 

Letiště, ostatně i Dubaj samotná, je pověstné nadstandardními službami. Naleznete zde až překvapující množství restaurací, kaváren a obchodů. Nechybí ani praktické směnárny, bankomaty či zdravotní středisko. Po delší cestě přijde vhod možnost využít bezplatné sprchy (terminál 1 a 3).

Lákadlem pro cestující zůstává systém prosklených výtahů na pozadí stěny s vodopádem. Výhodou je, že pokud přestupujete, vaše zavazadla automaticky putují na další spoj, není nutno je znovu odbavovat. Často vám tak zbude čas na prohlídku města.

 

Lety z ČR do Dubaje

Z Prahy na Mezinárodní letiště v Dubaji provozuje pravidelné linky hned několik leteckých společností. Nejlevnější lety nabízejí společnosti flydubai a SmartWings. Letenky s Emirates vychází většinou nákladněji, svezete se však majestátním Airbusem A380. Let do Dubaje z Prahy zabere asi 6 hodin. Aerolinka SmartWings provozuje také sezónní lety Ostrava-Dubaj.

 

Co nezapomenout

Do Dubaje může vycestovat každý občan ČR bez nutnosti žádat o vízum. Zkontrolujte si však, že váš pas má minimální platnost 6 měsíců ode dne vstupu do Spojených arabských emirátů. Na letišti vám do pasu udělí razítko visa upon arrival, které vám po dobu 30 dnů umožní pobývat v zemi. Při potřebě lze za poplatek pobyt prodloužit. Ve Spojených arabských emirátech platí místní měna emirátský dirham (1 AED = 5,73 CZK).

 

Doprava z/na Mezinárodní letiště v Dubaji

Při cestě mezi letištěm a centrem Dubaje si můžeme vybrat z linek autobusů, metra a taxi.

Pokud se rozhodnete zvolit si veřejnou hromadnou dopravu (autobusy, metro), je potřeba zajistit si speciální dopravní kartu (Nol Card). Jako nejvhodnější se jeví jednorázová červená karta (2 AED) nebo ta stříbrná (6 AED, plus kredit 19 AED). Ceny za jízdné se pak odvíjí od typu zvolené karty a podle dopravních zón. Více zde.

K letišti míří metro červené linky, které staví u terminálů 1 a 3. Cesta do centra města tímto způsobem zabere asi 10 minut, dále k věži Burdž Chalífa a Dubai Mall necelou půlhodinu. Dubajské metro je plně automatické, jezdí zcela bez řidiče.

Autobusy mají velice příznivé intervaly a nehrozí vám žádné zbytečné čekání. Do centra se můžete spolehlivě dopravit i autem taxislužby. Auta zde jezdí na taxametr a nehrozí vám žádné nepříjemné překvapení. Počítejte s nástupní sazbou a následně cenou podle ujetých kilometrů.

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Dubai

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.