Mapa

Levné letenky do Dubaje

Magická Dubaj

Dubaj, pro mnohé dnes synonymum bohatství, úspěchu a luxusu. Kde jinde také najdeme na jednom místě nejvyšší budovu světa, špičkové hotely i lyžařský areál uprostřed nákupního centra. Tato oáza u Perského zálivu však nabízí mnohem více.

Letiště v Dubaji

Mezinárodní letiště Dubaj se pyšní úctyhodným prvenstvím – jedná se o komplex s největší celkovou plochou na světě. Zároveň představuje důležitý dopravní uzel pro Blízký východ a další části Asie. Nalezneme ho asi 4 km od centra města v části zvané Al Garhoud. Má celkem tři terminály, dva z nich, terminál 1 a 3, jsou přímo napojeny na červenou linku městského metra. Domovskou základnu zde našly letecké společnosti Emirates, FedEx Express, Qantas a flydubai (výhodné letenky do Dubaje můžete najít zde). Druhé, podstatně méně využívané letiště Al-Maktúma, se nachází přibližně 40 km od samotného srdce města.

Tipy před cestou do Dubaje

Do Dubaje může vycestovat každý občan ČR bez nutnosti žádat o vízum. Zkontrolujte si však, že váš pas má minimální platnost 6 měsíců ode dne vstupu do Spojených arabských emirátů. Na letišti je vám do pasu uděleno razítko visa upon arrival, které vám po dobu 30 dnů umožní pobývat v zemi. Při potřebě lze za poplatek pobyt prodloužit. Ve Spojených arabských emirátech platí místní měna emirátský dirham (1 AED = 5,73 CZK).

Doprava po Dubaji

Taktéž k dopravě po metropoli lze vztahovat samá superlativa. Dubaj má hustou dopravní síť, automatizované metro a nejmodernější silnice spolu s dálnicemi. Na cesty po městě se jako nejvhodnější volba jeví právě metro. Na dvou linkách, červené a zelené, najdeme nad 70 zastávek. Po většině délky tratě se jedná o nadzemku, můžeme se tak kochat výhledem na moderní městské čtvrti. Pro návštěvníky často cenově nejvýhodněji vychází jednodenní jízdenka za 22 dirhamů, za kterou se svezeme i autobusem. Pokud chcete vyzkoušet místní mnohaproudové dálnice, můžete si také snadno vypůjčit auto.

Co dělat v Dubaji

O zajímavá místa v pompézní Dubaji nouze rozhodně není. Nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa, u většiny návštěvníků patří neodmyslitelně k jejich itineráři. Tyčí se nad světově největším nákupním centrem Dubai Mall. Návštěvu věže doporučujeme předem zarezervovat, čímž si zajistíte výhodnou cenu za vstup. Dalším z důkazů dubajského bohatství dávaného najevo zůstává Burj Al Arab (Věž Arabů), postavený na jednom z místních umělých ostrovů. Klenot moderní architektury svým tvarem připomíná arabskou plachetnici. Pro trochu historie zavítejte do Dubai Museum, původní pevnosti, kde mimo jiné zhlédnete bohaté sbírky umění. Navštivte i živoucí čtvrť Deira, dodnes fungující tržnici, kde seženete od zlata a šperků po koření a a přirodní vonné esence.

Dubajské kuriozity

Město Dubaj světově proslulo svou nablýskanou honbou za projekty, které lze označovat jen superlativy. Mimo již zmíněné v něm narazíme mj. i na nejvýše položený výtah na světě (vyrobený v České republice). Největší ruské kolo se točí na ostrově Blueaters Island a říká se mu Dubai Eye. Něco na zub si můžete dopřát v největší cukrárně na světě v nákupní galerii Dubai Mall. Ve dvou stanicích metra září lustry české firmy Lasvit. Pro prohlídku města lze zvolit atypické možnosti jako let balonem, helikoptérou nebo menším letadlem. Toto vám nenabídne jiné město než Dubai City.

Pláže a podnebí v Dubaji

Poloha Dubaje v blízkosti obratníku Raka zapřičiňuje, že zde po celý rok panuje teplé počasí. Stává se tak ideálním místem pro zimní dovolenou. Udržované, čisté a písečné pláže tak představují jednu z hlavních atrakcí města. Podél ulice Jumeira Road se to plážemi jen hemží, některou jsou však soukromé a mají omezený přístup. Oblíbená pláž otevřená veřejnosti leží hned u hotelového komplexu Burj Al Arab. Doporučujeme i nadstandardní Marina Beach Resort. V parku Al-Mamzar se nachází další pláž pro veřejnosti, pozor však, je bez toalet a sprch. Vyzkoušejte na těchto místech vodní radovánky jako potápění, vodní lyžování či šnorchlování.

Z Prahy do exotické Dubaje trvá let jen 6 hodin! Nečekejte a kupte si již nyní výhodně své letenky do Dubaje!

Informace aktuální ke dni 24. 1. 2018

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Dubaj

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.