Mapa

Lety flydubai

flydubai je nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Dubaji. Její zázemí je na terminálu 2 mezinárodního dubajského letiště. Aerolinie létá do cca stovky destinací na Blízkém Východě, v Asii, Africe a Evropě. Vláda v Dubaji založila aerolinii v roce 2008. Přestože není flydubai součástí The Emirates Group, Emirates společnost při svém vzniku výrazně podpořila. Dnes se nízkorozpočtová aerolinie těší velké oblibě zejména díky levným letům do Dubaje a dalších destinací na Blízkém Východě. V mnohých službách flydubai navíc nepůsobí jako klasická nízkorozpočtová společnost. Od roku 2014 začala společnost létat i do Prahy, ke které se později přidalo také letiště v Ostravě.

Proč letět s flydubai

Odbavení

Odbavení je u společnosti flydubai zdarma. Check-in na letišti se otevírá zpravidla 2-3 hodiny před letem a zavírá se 60 minut před cestou. Online check-in se spustí 24 hodin před časem vašeho odletem. Nemáte-li k odbavení žádné zavazadlo, můžete s vytištěnou letenkou pokračovat přímo k bezpečnostní prohlídce.

Zavazadla

Zdarma je umožněna přeprava jednoho zavazadla s váhou 7kg a rozměry 56x45x25cm. 1 odbavené zavazadlo do 20kg je zdarma. Rozměry zapsaného zavazadla nesmí překročit 75x55x35cm. Další odbavená zavazadla jsou zpoplatněna dle cílové destinace. Zavazadla si můžete přikoupit online v sekci „Manage your booking“ na internetových stránkách společnosti flydubai. Kočárky pro děti jsou přepravovány bez poplatku. V Business třídě jsou limity zavazadel vyšší.

Sedadla

Sedadla byla i v ekonomické třídě navržena pro maximální prostor a pohodlí. Kapsa na věci je umístěná výše v sedadle, a proto je místa na nohy opravdu více. Vaše oblíbené sedadlo si můžete zvolit za poplatek 175Kč. Pokud tak neučiníte, bude vám sedadlo vybráno automaticky. Za příplatek 1050Kč si lze vybrat tal= sedadlo s větším prostorem na nohy. Jedná se o první řadu za Business třídou nebo řadu u nouzového východu.

Rezervační poplatky

Rezervace letenek online přes stránky flydubai je zdarma. Zakoupení letenky telefonicky nebo na letišti je zpoplatněno. Platba je možná pomocí všech běžných typů platebních karet nebo přes systém PayPal. Změna rezervace závisí vždy na daném tarifu a trase.

Služby na palubě

Od léta 2017 je občerstvení na linkách flydubai dostupné jen za poplatek. Teplé jídlo a nápoj máte v ceně pouze v případě, že jste si zakoupili letenky před datem 20.6.2017. Pokrmy si nyní můžete objednat ve správě rezervací. V sedadlech jsou zabudované obrazovky se zábavným systémem, který je ovšem také zpoplatněn. Za 4EUR si lze zakoupit balíček s hudbou a TV programy. Za 7EUR získáte přístup k nabídce filmů. V cestovní třídě Business máte jídlo, alkoholické i nealkoholické nápoje a zábavu v podobě stovek filmů v ceně letu.

flydubai

4,0/5
Na základě 2626 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.