Mapa

Levné letenky Eindhoven

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Cesta do Eindhovenu

Eindhoven je díky levným letenkám skvělou branou do Holandska. Tato destinace je vhodná k víkendovému výletu i delší dovolené.

Letiště Eindhoven

Velmi levné letenky do Eindhovenu si můžete vyhledat s nízkonákladovými společnostmi Ryanair a Transavia. Cesta vám potrvá přibližně 1,5 hodiny. Do hlavního města Amsterdamu létá z Prahy další nízkorozpočtová aerolinie easyJet.

Letiště Eindhoven se nachází 8km od centra města a je známé tím, že zde působí mnoho "low cost" společností. Kromě výše uvedených aerolinií sem míří také maďarský dopravce Wizz Air. Ceny v Nizozemí jsou velmi vysoké, a proto vás taxi z letiště bude stát přibližně 30EUR. Můžete však využít také mnohem levnější autobusové spojení linkou 401. Chcete-li se vydat z letiště v Eindhovenu přímo do Amsterdamu, spojení vyhledejte autobusy Terravision a Air Express.

Atrakce v Eindhovenu

V Eindhovenu se nachází malé centrum, ve kterém se můžete zastavit na oběd nebo kávu v jedné z jeho restaurací. Holandsko má malou rozlohu, a tak se na další místa přesunete velmi rychle. Země je známá hlavně díky pěstování tulipánů. Pokud se vydáte na výlet v tulipánové sezóně, určitě se zajeďte podívat na nádherně barevná květinová pole. Každoročně se pořádá průvod zdobených alegorických vozů. Nizozemsko je ideálním místem pro cyklovýlety, neboť v okolí nejsou žádné kopce. Holanďané kolo milují, a proto vybudovali celkem přes 20 tisíc cyklostezek. Vaše návštěva by nebyla úplná bez cesty do hlavního města Amsterdamu. Multikulturní město má velmi silnou atmosféru. Lidé z celého světa sem přijíždí za vyhlášenými coffe shopy, kluby, bary a další noční zábavou. Typickým rysem hlavního města jsou jeho kanály a plovoucí domy (house boats).

Jak cestovat a kde se ubytovat?

Po Nizozemsku se můžete bez problémů pohybovat autobusy nebo vlaky. Do Amsterdamu se dopravíte vlakem už za 1,5 hodiny. Chcete-li být pány svého času, půjčte si v Eindhovenu auto. Další možností je cestovat na kole nebo lodí! V Eindhovenu jsou k dispozici všechny druhy ubytování. Dvoulůžkový hotelový pokoj přímo v centru města seženete od 1300Kč.

Kdy cestovat?

Podnebí v Holandsku je oproti České republice mírnější po celý rok. Kdy tedy cestovat do Eindhovenu? Nejlepším časem pro návštěvu jsou měsíce od června do září, kdy je největší teplo. Počasí je celoročně proměnlivé a často velmi deštivé. Nejméně prší v únoru. Častým jevem je v Nizozemsku zatažená obloha. Deštník si proto přibalte do batohu vždy!

Gastronomie

Typickým pokrmem jsou smažené masové koule bitterballen, které se často přikusují při konzumaci piva. Nejvyhlášenějším holandským pivem je Heineken, který se vyváží do celého světa. V blízkosti moře nebudou na vašem talíři chybět čerstvé ryby ani mořské plody. Typické jsou též velmi kvalitní sýry gouda, eidam a další druhy. Některé trhy v zemi se soustředí pouze na prodej sýrů. Svou důležitost v gastronomii mají také husté polévky. Oblíbená je zejména polévka Erwtensoep s fazolemi a uzeným masem. Jako zákusek si dejte sladké vafle stroopwafels.

Další informace

Holandsko je stejně jako Česko součástí Evropské unie, a proto je vstup do země umožněn s platným občanským průkazem. Platí se pomocí eur. V Eindhovenu je proslavený říjnový festival designu s názvem Design Week Festival. V srpnu se ve městě koná festival zábavy Park Hilaria. Podívejte se na aktuální nabídky a porovnejte si letenky do Eindhovenu.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Eindhoven

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.