Mapa

Lety Transavia

Společnost Transavia, dříve známá jako Transavia Airlines CV nebo transavia.com, je holandská nízkorozpočtová aerolinie, která je plně vlastněná národní linkou KLM. Společnost KLM tvoří s Air France skupinu Air France-KLM group, a proto je i Transavia součástí této skupiny. Hlavní sídlo firmy je na letišti Schiphol v Amsterdamu. Další základny se nalézají v Rotterdamu a Eindhovenu. Transavia má také dceřinou společnost Transavia France operující lety z Francie. Z pražského letiště Václava Havla provozuje společnost lety do nizozemského Eindhovenu. Transavia France létá z Prahy do Paříže na letiště Orly. Nízkorozpočtové společnosti se většinou snaží vyhýbat hlavním letištím, aby ušetřili co nejvíce peněz na letištních poplatcích a mohli tak nabízet levné letenky.

Proč letět se společností Transavia

Odbavení

Online check-in je možné provést na stránce www.transavia.com 30 hodin před odletem. Letenku si tak můžete vytisknout již den předem z pohodlí domova. Odbavení na letišti je, stejně jako online check-in, jednoduché a zdarma. Check-in na letišti se otevírá zpravidla 2 nebo 3 hodiny před odletem.

Zavazadla

Na palubě linek Transavia mají cestující zdarma povoleno přepravovat jedno příruční zavazadlo s rozměry 55x40x25cm a hmotností do 10kg. Odbavené zavazadlo je však nutné zaplatit. Na výběr máte 15, 20 nebo 25kg. Cena se liší v závislosti na trase od cca 10-45EUR. Pokud na letišti zjistíte, že máte mnoho věcí, je možné si přikoupit extra 5kg za 15EUR. Maximální váha zavazadel na jednoho cestujícího je 50kg. Sportovní vybavení vám je umožněno přibalit za přijatelný poplatek 29EUR. Může se jednat např. o golfové hole nebo lyže. V kabině letadla lze cestovat také se svým psem nebo kočkou. V tomto případě je účtován poplatek 40EUR. Ne všechny aerolinie cestování se zvířaty na palubě umožňují.

Sedadla

Sedadla je možné rezervovat za extra příplatek. Rezervaci sedadel musíte učinit do 48 hodin před odletem. Online check-in vám bude zpřístupněn až později. Pokud si oblíbené sedadlo nepřiplatíte, systém vám místo sám přidělí náhodně. Kromě standardních sedadel si můžete také připlatit za sedadla s větším prostorem na nohy.

Rezervační poplatky

Platba letenky při rezervaci platební kartou je zdarma. Při platbě letenky na letišti nebo telefonicky vám bude účtován poplatek za zprostředkování transakce. Při změně termínu letu, jména cestujícího nebo destinace budete muset zaplatit 50EUR v každém směru. Budete vyzváni také k úhradě rozdílu v ceně letenek.

Služby na palubě

Na palubě letadel je široký výběr občerstvení včetně alkoholických a nealkoholických nápojů. Musíte si za ně však rovněž vždy připlatit. Platit lze v hotovosti pomocí EUR nebo platební kartou. V současné době společnost Transavia pracuje na novém zábavním systému, který chce brzy aplikovat do praxe. Dá se očekávat, že tato služba také nebude zadarmo.

transavia

4,5/5
Na základě 114 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.