Mapa

Levné letenky Faro

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte Faro!

Poohlížíte se po dovolené v portugalském Algarve? Máte se na co těšit, neboť jih Portugalska je opravdu nádherný Krásná historická městečka, písečné pláže, milí lidé a dobré jídlo. To vše na vás čeká na konci Evropy!

Letiště Faro

Na portugalský jih se dostanete nejlépe z letiště Praha s lety společností TAP Portugal a přestupem v hlavním městě Lisabonu. V letní sezóně je možné rezervovat letenky Faro-Praha též s nízkonákladovou společností Smart Wings.

Z letiště Faro se lze do centra města dopravit pomocí autobusů. Pravidelné autobusové linky míří také na městské pláže. Z autobusového nádraží ve Faru lze pokračovat do dalších plážových středisek v Algarve. Taxi z letiště vás bude stát 0,60EUR za kilometr. Nástupní taxa bývá kolem 2,5EUR. Přímo na letišti si také můžete půjčit auto a objíždět portugalský jih sami.

Co dělat ve Faru a Algarve?

Ve Faru si zajděte na městskou pláž a projděte si historické centrum. Uvidíte starodávné opevnění, bílé domy i katedrálu ve Faru. Z věže katedrály se vám naskytne krásný pohled na město a okolí. Na výlet se lze vypravit také na ostrov Isla Deserta. K 7km pláži se dopravíte lodí. Cesta trvá 40 minut a zpáteční plavbu pořídíte za 10EUR. Po návštěvě Fara se pravděpodobně vydáte do dalších míst na pobřeží Algarve. Začít můžete na úplném konci u rybářského městečka Sagres. Okolí je kromě rybaření příhodné pro surfování. Určitě se zajděte podívat na nedaleký Mys svatého Vincenta, kde se nachází krásný maják. Z tohoto nejjižnějšího koutu Portugalska vyplouval na své objevné plavby Jindřich Mořeplavec. Asi nejhezčí pláže a přírodní scenérie naleznete v letovisku Lagos. Pobřeží zde připomíná australský jih a to zejména díky skalním útvarům v moři. Skaliska lze obdivovat při pěších procházkách nad útesy nebo při plavně motorovou loďkou. Budete se plavit podél útesů a proplouvat i různé jeskyně. Větším plážovým střediskem je Albufeira, kam se lze vypravit na dlouhou pěknou pláž. Poklidnější ráz má městečko Tavira.

Ubytování a doprava

V Algarve se můžete bez problémů pohybovat autobusy nebo vlakem. Chcete-li však získat nezávislost a podívat se i mimo turistická místa, doporučujeme vám pronájem auta. Hotelů naleznete ve všech střediscích velké množství. K dispozici jsou luxusní hotely i levné hostely. Dvoulůžkový pokoj si lze rezervovat už od 700Kč na noc. Podívejte se na aktuální nabídku ubytování v Algarve.

Kdy do Fara?

Hlavní sezónou v Algarve je červenec a srpen. V květnu a červnu je již teplo, ale voda je poněkud studená. Pokud můžete, kupte si letenky do Fara v září nebo začátkem října. Ceny hotelů jsou v tomto čase nižší, turistů je málo a počasí je stále velmi teplé.

Co ochutnat?

Typickým portugalským pokrmem je treska Bacalao, která se podává s brambory nebo kuře s pálivou chilli omáčkou piri-piri. Dalším oblíbeným pokrmem v Algarve jsou také krevety, škeble a chobotnice s rýží. V Portugalsku se pije klasické i portské víno. Oceán se v Algarve mísí se Středozemním mořem, a proto je tu voda mnohem teplejší než ve zbytku Portugalska. V Lisabonu je oceán mrazivý i přes léto.

Rady na závěr

Vstup do Portugalska vám bude umožněn na platný občanský průkaz. Pokud si půjčíte automobil, stačí vám evropský řidičský průkaz. Platit budete eury, které si vyměníte na letišti nebo vyměníte v bankomatu. Banku naleznete v každém městě. Oficiálním jazykem je portugalština. Bez problémů se domluvíte i anglicky. Největší oslavou v Algarve je velikonoční týden zvaný Semana Santa, kdy se setkáte s průvody a velkým množstvím tradic. Z dovolené v Algarve se vám nebude chtít vracet! Letenky Faro-Praha si můžete vyhledat již dnes.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Faro

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.