Mapa

Levné letenky Portugalsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Kouzelné Portugalsko

Na konci Evropy v Portugalsku na vás čekají krásné pláže, teplé klima, historické památky i dobré jídlo a víno! Klidná portugalská atmosféra je vhodná též pro rodinnou dovolenou.

Co vidět v Portugalsku?

Na relativně malém území nabízí Portugalsko velké množství zajímavostí. Podobně jako v Česku lze celou zemi přejet za jediný den. Neztratíte proto příliš času dopravou. Svou cestu můžete začít v Lisabonu, který patří k nejhezčím evropským městům. Nachází se poblíž moře na několika kopcích a nabízí velmi staré historické památky. Úzké uličky, staré domy a žluté tramvaje tu spolu utváří dokonalé kulisy. Mezi nejznámější památky patří hrad sv. Jiří, Belémská věž, památník mořeplavců nebo nádherný klášter Jeronymitů. Máte-li rádi víno, vypravte se na sever do Porta, které je druhým největším městem. Zajděte si na ochutnávku celosvětově proslaveného portského vína. Nejoblíbenější plážová letoviska na vás čekají na jihu ostrova v oblasti zvané Algarve. Hlavním městem regionu je Faro, kam se dopravíte vlakem nebo autobusem. Mezi nejhezčí plážová centra patří Tavira, Albufeira a Lagos. Samostatnou kapitolou jsou portugalské ostrovy. Nádherná dovolená na vás čeká i na Madeiře nebo na Azorských ostrovech!

Přečtěte podrobný článek 10 tipů na nejlepší místa Portugalska.

Kdy do Portugalska cestovat?

Portugalsko má jedno z nejteplejších podnebí v Evropě. Ani přes zimu teploty v Lisabonu a na jihu země zpravidla neklesají pod 15 stupňů. Sever země je chladnější. Letní sezóna na koupání začíná už na konci dubna a končí na konci října. Portugalsko má velký počet slunečných dní a po celý rok panují ideální podmínky na surfování. Přes léto je velké teplo a sucho. Nejvíce dešťových přeháněk můžete očekávat v lednu a v únoru.

Letenky Portugalsko

Nejlevnější letenky do Portugalska zakoupíte do hlavního města Lisabonu. Z pražského letiště Václava Havla míří na lisabonské letiště přímé lety aerolinií TAP Portugal a ČSA. Cesta do Portugalska trvá přibližně 3,5 hodiny. Podívejte si i na nabídku letenek do Lisabonu s jedním přestupem v Německu s leteckou společností Lufthansa.

Přímé lety na trase Lisabon-Praha mají ve své nabídce 2 společnosti: Portugalská letecká společnost TAP Portugal a České Aerolinie. Cesta vám potrvá přibližně 3,5 hodiny. S jedním přestupem se z Lisabonu do Prahy dostanete také s německou společností Lufthansa. Lety se dají vyhledat také na letiště v Portu.

Doprava a ubytování

Portugalsko je malá země, a tak jsou přesuny autobusovou nebo vlakovou dopravou velmi rychlé. Chcete-li získat svobodu a podívat se i do různých portugalských vesniček, doporučujeme vám pronájem auta. Na letišti i v centru Lisabonu naleznete zástupce všech známých autopůjčoven. Hotelový pokoj v centru hlavního města pořídíte již od 500Kč. V Lisabonu i v Algarve jsou k dispozici též luxusní pokoje velkých hotelových řetězců.

Další informace

Do Portugalska mohou občané ČR vstoupit neomezeně pouze s platným občanským průkazem. Platí se eury, které si rozměníte na letišti nebo vyberete z bankomatu. Portugalsko je velmi silně křesťansky založenou zemí, a proto je velkým zážitkem cestování v době církevních svátků. Z Portugalska lze levně cestovat do jeho bývalých kolonií v Brazílii nebo v Africe. Letenky Portugalsko-ČR si zdarma vyhledáte na Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.