Mapa

Levné letenky na letiště Los Angeles International

Los Angeles

 

Los Angeles, přezdívané jako Město andělů, je druhou největší metropolí Spojených států, která je domovem 17 miliónům obyvatel pocházejících z celého světa. Z jedné strany jej obklopují majestátní hory, údolí a lesy, z druhé strany překrásné pláže podél Pacifiku a dále jen Mohavská poušť. Los Angeles je důležité centrum kultury, obchodu a prakticky všech průmyslových odvětví. To naznačuje rušný pohyb lidí, který zabezpečuje mezinárodní letiště, známé jako LAX, kterým ročně projde na šedesát miliónů cestujících. Říká se, že v Americe je všechno větší a o tomto městě to platí dvojnásob.

 

L.A. ročně navštíví miliony turistů, kteří ho považují za domov Hollywoodu a hlavní město kinematografie, ač se zde většina filmů již nevyrábí a sídlí zde zejména vedení produkčních společností. Pro budoucí celebrity je stále určitou nutností pobývat nějaký čas v L.A., alespoň dokud se nestanou známými, a i proto je L.A. doslova notorické svou na šoubyznys orientovanou kulturou (koupit si můžete i „Star Map“ - turistická mapa s vyznačenými bydlišti známých herců, zpěvaček apod.).

 

L.A. je obrovské a jízda autem z jednoho konce na druhý může zabrat i několik hodin. Metropolitní oblast zahrnuje několik dalších měst, jako je Santa Monica (velice oblíbené přímořské město pro svou vysokou kvalitu života), Burbank, Long Beach a další. Je velice rozmanité etnicky, polovina jeho populace jsou lidé, kteří se narodili mimo Spojené státy. Je zde třetí největší mexická populace na světě a vlastní čtvrti tu má tucet dalších etnik. Narazit tak můžete na Koreatown, Chinatown, Little Tokyo, Little Osaka, Little Ethiopia, Thai Town, Filipinotown, Little Armenia, Persian Square a mnoho jiných.

 

Připravte se na polopouštní klima. V letních měsících jsou největší sucha a i v těch zimních se průměrné denní teploty pohybují okolo dvaceti stupňů. Po městě se vyplatí pohybovat taxíkem nebo vlastním autem, a to i přes časté zácpy. Hromadná doprava není příliš rozvinutá a cyklistika se až na určité oblasti nevyplácí. L. A. je zkrátka příliš rozlehlé a také jsou tu sousedství, které se nikterak nevyznačují svou bezpečností.

 

Mnoho turistů při první návštvě Los Angeles navštíví Hollywood, Universal Studios a Venice Beach. Downtown, Griffith Park a Los Angeles River Bridges jsou také oblíbené a patrně budou povědomé všem, neboť jsou to lokace, kde se natočily tisíce filmů, seriálů a jiných show. 

 

L. A. je centrum sportu, své stadiony tady má několik proslulých týmů různých sportovních odvětví. Je také centrum výstav. LA Convention Center hostí vše od Electronic Entertainment Expo až po Erotica LA Convention.

 

Pokud trpíte nákupní horečkou, v Downtownu najdete oddělení pro všechno, na co si vzpomenete. Jakákoliv hudba vás zajímá, v L. A. najdete umělce přesně podle svého gusta. A ať už máte mlsný jazýček připravený na jakoukoliv kuchyni světa, dobré restaurace s tou správnou kuchyní najdete právě zde.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Los Angeles International

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.