Mapa

Levné letenky do Larnaky

Larnaka

Jen v málokterém koutě světa se v průběhu doby vystřídalo tolik nejrůznějších vládců a tím i kultur jako na Kypru, Řeky počínaje a Brity konče. Ale i ty, kteří se příliš o historii nezajímají, ostrov ve Středozemním moři láká celoročně příznivým podnebím, proslulými letovisky a klidnými plážemi. Z Prahy se na vyhlášenou turistickou destinaci snadno dostanete zejména v letní turistické sezóně leteckými linkami, jejichž přehled jsme připravili zde. Vyberte si s námi tu nejlepší a rezervujte si své letenky do Larnaky ještě dnes!Letiště v Larnace

Největší kyperské letiště, představující skutečnou vstupní bránu do země, ničím nepřipomíná pohnuté podmínky, za nichž vzniklo. Vpád tureckých armád na sever ostrova v červnu 1974 odřízl od zbytku země mj. dosavadní hlavní město Nikósii včetně tamějšího mezinárodního letiště. Kyperská vláda proto přistoupila k jedinému možnému kroku. Letiště, ležící asi 4 km jihozápadně od přístavního města na jihovýchodě země Larnaky a od 30. let 20. století sloužící armádě Spojeného království jako vojenská základna, během roku přestavěla na civilní vzdušný přístav. Podařilo se: provizorní montované stavby začaly hned v první sezóně přijímat návštěvníky z celého světa. Od té doby larnacké letiště doznalo výrazných změn: v roce 2009 byla otevřena zcela nová vzdušná letištní hala, takže ani v nejvyšší turistické sezóně na letišti nepanuje zmatek.  Z Prahy míří do Larnaky letadla společnosti Cyprus Airlines a zejména v turistické sezóně společné lety SmartWings a ČSA, které nabízejí velmi výhodné letenky.

 

Do nedaleké Larnaky i okolních obcí i do dalších míst na Kypru směřuje z letiště hned několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Hodláte-li se dostat do centra Larnaky, mohou vám posloužit spoje 407, 417, 418, 419, 425 a 429. Nejdelší interval mezi odjezdy uvedených linek v době od 6: 00 do 23:30 činí půl hodiny. Zastávku MHD najdete ve druhém patře odletové části a jednosměrná jízdenka vás přijde během na 1,50 €, v případě, že přiletíte večer, 2,50 €.

 

Do Larnaky, Limassolu nebo do hotelů na pobřeží se dostanete také kyvadlovou dopravou zprostředkovanou minibusy hned dvou místních dopravců. Jízdné začíná na 8 – 9 €.

Cestovat do výše uvedených míst můžete i taxi: jízda trvá 15 minut a připravit si musíte během dne 7 – 10 €, v noci pak 12 – 15 €. Vozidlo si lze objednat v kanceláři s celodenním provozem hned u východu z příletové haly.   

 

Doprava v Larnace

Larnaka vyniká propracovaným systémem hromadné dopravy zabezpečované autobusy. Jak jsme již uvedli pro cestu z letiště, běžná cena jízdenky po Larnace bývá 1,50 €, po 21:00 pak 2,50 €. Celodenní lístek na městskou hromadnou dopravu platný do 23:00 pořídíte za 5 €, víkendový pak za 15 €.

Poznat ostrov nejen z hotelového pokoje nebo letem světem v organizované prohlídce vám nejlépe umožní zapůjčení vhodného automobilu, kupř. zde pronájem auta.

 

Ubytování v Larnace

Protože Larnaka zůstává jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací v celém Středomoří, město a okolí překypuje nejrůznějšími příležitostmi k ubytování. Vybrat si podle svých představ můžete zde.Co musíte v Larnace vidět

Pokud vás omrzí polehávání na klidných krásných plážích, vydejte se do Larnaky za pamětihodnostmi, jako je trojlodní kostel svatého Lazara z doby, kdy vznikal český stát, nebo mešita Hala Sultan Tekke postavená na přelomu 17. a 18. století na břehu tamějšího slaného jezera. Tureckou nadvládu připomíná také pevnost ze 17. století, Večerní procházka po městské pobřežní promenádě lemované palmami stojí rozhodně za to.  

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Larnaca

Často kladené otázky

V destinaci Larnaka je jedno letiště: Larnaca.
Letecké společnosti Delta, Gulf Air, SkyUp Airlines, Olympic Air, KLM, transavia, Air Moldova a Norwegian létají přímo do destinace Larnaca.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Larnaca je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.