Mapa

Lety Finnair

Finnair je největší finskou leteckou společností. Zároveň patří k nejstarším aeroliniím na světě, neboť vznikla už v roce 1923. Finnair neustále rozšiřuje počet svých letadel. V roce 2017 jich firma měla 76 a již zadala objednávku na další. Hlavní letecká základna společnosti je v Helsinkách na letišti Vantaa. Linky Finnair létají převážně po Evropě. Některé spoje však míří také do Asie, Severní Ameriky nebo na Střední Východ. Statisticky se jedná o jednu z nejbezpečnějších leteckých společností na světě. Firma je součástí aliance Oneworld. Byla také jednou z prvních aerolinií, která začala provozovat přímé lety do Tokia a do Pekingu. Finnair zajišťuje pravidelnou linku z Helsinek do Prahy.

Proč letět s Finnair

Odbavení

Check-in na letišti i online je u aerolinie Finnair zdarma. Brány check-inu otevírají zpravidla 2 hodiny před lety po Evropě a 3 hodiny před dálkovými lety např. do USA. Odbavit se lze také z domova pomocí systému rezervací na internetových stránkách společnosti. Letenku si následně vytisknete nebo necháte zaslat na váš mobilní telefon. V druhém případě budete na letišti ukazovat pouze čárový kód palubní vstupenky ve vašem zařízení. Podobně jako ostatní společnosti, nabízí i Finnair mobilní aplikaci, která vám check-in i rezervace dalších letenek ještě více usnadní. Dozvíte se také o slevách a změnách vašich letů.

Zavazadla

Do letadla je vám zdarma povoleno příruční zavazadlo o rozměrech 56x45x25cm a druhé menší zavazadlo o velikosti 40x30x15cm. V rámci tohoto menšího zavazadla můžete přepravit např. svůj notebook nebo fotoaparát. Obě tato zavazadla musí být dohromady v limitu 8kg (u třídy Business 10kg). Na dálkových spojích máte zdarma v ceně zavazadlo do 23kg vždy. U třídy Economy Light a letech do evropských destinací si musíte zavazadlo dokoupit. Online cena u jednosměrného letu je 15EUR. Ceny na letištích jsou dvojnásobné, a proto se snažte vše zaplatit elektronicky.

Sedadla

Sedadlo si můžete zvolit zdarma pouze s vyšší třídou Business nebo s členstvím v klubu Finnair či Oneworld. U nižších tříd si za výběr standardního místa u mezikontinentálních letů připlatíte 17-27EUR a u letů po Evropě 8-14EUR. Na výběr máte také dražší sedadla s větším prostorem na nohy v prvních řadách nebo u nouzového východu.

Rezervační poplatky

Při koupi letenky online vám společnost Finnair neúčtuje žádný další poplatek. Pokud však zakoupíte letenku na pobočce na letišti, zaplatíte celkem 25EUR. Změna letenky je zpravidla zpoplatněna částkou 50EUR. Oprava jména stojí 25EUR. Úplná změna jména pak min. 75-200EUR. Některé letenky však tyto změny neumožňují.

Služby na palubě

Během kratších letů po Evropě a na Blízký Východ vám letušky zdarma nabídnou teplé a chlazené nápoje. Za alkoholické nápoje a občerstvení si budete muset připlatit. Na dálkových letech je všem cestujícím servírováno bezplatné teplé jídlo. U delších letů jsou sedadla vybavena obrazovkami s palubním zábavním systémem.

Finnair

4,5/5
Na základě 2469 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.