Mapa

Lety Delta Air Lines

Společnost Delta Air Lines, Inc. je americká aerolinie se sídlem na největším letišti v Atlantě. Firma byla založená již v roce 1924 a je tak nejstarší leteckou společností v USA a jednou z nejstarších na světě. Od roku 200 je členem aliance SkyTeam. Delta Airlines přepravila v roce 2016 celkem 183 milionů cestujících, což z ní v tomto ohledu dělá největší aerolinii světa. Každý den provozuje kolem 10 tisíc letů, které míří na všechny kontinenty. U mezinárodních letů Delta spolupracuje s aeroliniemi KLM, Air France, Virgin Airlines a Alitalia. Kromě USA má své velké základny např. v Tokiu, Paříži nebo Amsterdamu. Do Prahy létá Delta Air Lines přímo z New Yorku a to pouze v letní sezoně.

Proč letět se společností Delta Air Lines

Odbavení

Letištní přepážky Delta Airlines jsou zpravidla otevřené 3 hodiny před odletem. Na velkých letištích v Americe jsou pak otevřené celý den, aby nevznikaly dlouhé fronty. Check-in si můžete provést sami v připravených kioscích, kde si vytisknete palubní vstupenku. Online check-in je u společnosti Delta Airlines možný 24 hodin před odletem. Elektronickou letenku si můžete zaslat do mobilního telefonu a na letišti ukázat pouze její kód. Odbavit se lze také s pomocí speciální mobilní aplikace Delta.

Zavazadla

Podmínky pro cestování s příručními zavazadly jsou pro cestující velmi benevolentní. Na palubu letadla je vám povoleno kabinové zavazadlo s rozměry 56x35x23cm a neomezenou váhou. Další bezplatným palubním zavazadlem je např. kabelka nebo notebook. Na dálkových letech je k dispozici odbavené zavazadlo do 23kg. Delta Airlines nově zavedla cenový tarif Light, při kterém váš let zapsané zavazadlo neobsahuje. Můžete si jej však vždy dokoupit za poplatek 50EUR u jednosměrného dálkového letu. U kratších letů např. po USA nebo Kanadě si budete muset zavazadlo připlatit za 25USD.

Sedadla

Pokud se vám během koupě letenky nezobrazí mapa sedadel, budete si moci standardní sedadlo zvolit až během check-inu. Členové klubu Medaillon si mohou sedadlo vybrat zdarma i před odbavením. Máte rovněž možnost si zakoupit speciální sedadlo s větším prostorem na nohy.

Rezervační poplatky

Při platbě letenky platební kartou online vám nebude účtován žádný poplatek. Zaplatíte jen v případě telefonické platby nebo platby přímo na letišti. Změna letenky je možná. Poplatek závisí na zakoupené třídě letu. Pokud je váš nový let dražší, budete muset doplatit též rozdíl v ceně.

Služby na palubě

Na všech letech Delty je vám zdarma nabídnuto jídlo včetně nápojů. Společnost využívá spolupráce s firmou Starbucks a Coca-Cola Company. Vychutnat si tak můžete kávu a chlazené nápoje těchto značek. Wifi připojení je dostupné na některých trasách a to za poplatek 16USD na celou dobu letu. Na dálkových spojích můžete zdarma poslouchat hudbu nebo se podívat na film na zabudované obrazovce.

Delta

5,0/5
Na základě 29227 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět se společností Delta Air Lines

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.