Mapa

Levné letenky na letiště Ostrava

Ostrava

Ostrava ležící na severovýchodě České republiky je známá především jako průmyslové město. Jedná se však také o statutární, krajské a univerzitní centrum celého regionu. Polohou představuje pro našince ideální místo pro výlet, ale dobře poslouží i jako přestupní stanice na dalších cestách. Neváhejte a zarezervujte si své letenky z/do Ostravy již nyní!

 

Letiště v Ostravě

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka Ostrava se stalo největší regionální letiště s pravidelnými vnitrostátními a mezinárodními linkami v české republice. Leží poblíž obce Mošnov, přibližně vzdušnou čarou 23 km od středu Ostravy. Letiště má moderní terminál, kde vás bezpochyby potěší přehlednost a rychlost odbavení.

Frekvence letů není příliš vysoká a podílejí se na ní zejména charterové zájezdy k moři a linky leteckých dopravců ČSA a Ryanair. Letiště se pyšní jedním prvenstvím – jako jediné v zemi má přímé železniční napojení. Další zajímavostí je, že se na něm koná každoroční přehlídka Dny NATO v Ostravě. V roce 2017 mošnovským vzdušným přístavem prošlo více než 300 tisíc pasažérů, jejich počet navíc každoročně narůstá.

 

Letiště poskytuje stálé spojení s Londýnem a Milánem (Ryanair) a Prahou (ČSA). U Ryanairu bývají letenky často za příznivé ceny, zvláště pak jedná-li se o některou z častých akčních nabídek.

V hlavní turistické sezóně se k výše zmíněným připojují další dopravci – například SmartWings s přímými lety do Dubaje a dalších populárních destinací. Travel Service či Tunisair často nabízejí nákup volné letenky do přímořských letovisek v období léta.

 

Doprava na/z letiště v Ostravě

Nejrychlejší spojení s centrem Ostravy představují vlakové spoje, konkrétně linka S4. Pozor, ne vždy jsou železniční jízdní řády zcela v souladu s letovým, vlaky navíc mají interval až 3 hodiny. Do města se však dostanete během půlhodiny, jízdné vás vyjde na 51 Kč.

Levnější variantou zůstávají autobusové linky, kdy lístek stojí přibližně 40 Kč. Ani zde však nelze počítat se zcela příznivými časy odjezdu. Můžete proto sáhnout po možnosti zapůjčení auta, nabídka například zde.Cesta do Ostravy z jiných měst v České republice

Nejčastěji je pro cestu do Ostravy využívána vlaková doprava: ostatně se jedná o velmi konkurenční trať. Míří sem tak dopravci jako například České dráhy, RegioJet a Leo Express. Na hlavním nádraží nebo v Ostravě-Svinově stačí přestoupit na vlaky S4, které staví přímo před letištním terminálem.
Ubytování v Ostravě

Ceny za běžné ubytování jsou v Ostravě dostupné a příznivé. Ani ubytování v centrálních čtvrtích města nemusí dosahovat astronomických výšek a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Ostrava nabízí velkou škálu ubytování, od hotelů, apartmánů až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Ostrava

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.