Mapa

Levné letenky Riga

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Lotyšská Riga

Poohlížíte se po dovolené nebo po zajímavé destinaci pro víkendový výlet? Rezervujte si letenky do Rigy! Toto krásné historické město, které bylo během války velmi poničeno, má silnou atmosféru.

Letiště Riga

Letiště Riga je od centra hlavního města vzdálené 10km. Cesta pomocí taxi vás bude stát přibližně 8EUR. Letiště v Rize je jediným mezinárodním letištěm v Lotyšsku. Za cca 1EUR se dopravíte do centra města autobusem. Klasické autobusy zastavují na hlavním nádraží i v historickém středu města. Cesta vám bude trvat přibližně půl hodiny. Plánujete-li více přesunů autobusem, kupte si celodenní jízdenku na MHD za 5EUR.

Z Letiště Václava Havla v Praze nabízí přímé lety do Rigy lotyšská nízkonákladová aerolinie airBaltic. Cesta vám bude trvat dvě hodiny. S jedním přestupem ve Varšavě lze cestovat také s polskou společností LOT. Z některých evropských měst se dají koupit levné letenky do Rigy se společností Ryanair.

Co dělat v Rize?

Hlavní město Lotyšska je se svými 700 tisíci obyvateli největším městem Pobaltí. Riga má, podobně jako Praha, nádherné historické centrum, které je právem zapsáno na seznamu památek UNESCO. Turisté obdivují zejména secesní domy na ulicích Elizabeth a Albert. Vypravte se do Muzea okupace, které je velmi působivé. Vstup je zcela zdarma. V centru Rigy se nachází dlouhý park, v jehož středu uvidíte náměstí se sochou svobody připomínající lotyšskou nezávislost. Z církevních památek můžete obdivovat kostel Svatého Petra, katedrálu nebo ortodoxní kostel. Střed města působí mnohem klidnějším dojmem než Praha. Pěkné procházky na vás čekají podél řeky Daugavy. Máte-li v Lotyšsku více času, podívejte se také do lázeňského města Jūrmala, kde na vás čekají termální prameny i písečné pláže Baltského moře. V národním parku Kemeri zase naleznete minerální vodu, léčivé bahno a krásnou přírodu.

Hotely a doprava

Levný dvoulůžkový hotel v Rize seženete už od 500Kč. Přítomné jsou i velmi luxusní hotely. Dopravu v největším lotyšském městě zajišťují autobusy, tramvaje i trolejbusy. Plánujete-li delší cestu po Lotyšsku, doporučujeme vám pronájem auta.

Kdy do Rigy?

Nevíte, kdy koupit letenky do Rigy? Zima je v Rize velmi chladná. Teploty se většinou pohybují několik stupňů pod nulou. Občas mohou být mrazy i silnější. O vánočních svátcích je ale město kouzelné, neboť se často nachází pod sněhovou pokrývkou. Léta jsou mnohem mírnější než u nás a většinou nepřekračují 20 stupňů. Velmi časté jsou dešťové přeháňky, a proto si nezapomeňte deštník.

Gastronomické speciality

Jídlo v Rize je ovlivněno ruskou, polskou i německou gastronomií. Typickým pokrmem je polévka z červené řepy nebo vepřový řízek karbonade s bramborami.. Dalším jídlem v Lotyšsku je plněné pečivo s cibulí a slaninou nazývané piragi. Z důvodu bízké polohy k moři nemohou na talíři chybět ani čerstvé ryby. Za hlavním vlakovým nádražím v Rize objevíte čtyři obří hangáry, ve kterých se nachází nejznámější tržiště. Právě zde koupíte skvělé sýry a další lotyšské speciality. K pití se podává bylinný likér rigas melmais balzams v kombinaci s vodkou.

Další užitečné informace

Z České republiky do Lotyšska můžete cestovat s občanským průkazem. Lotyšský lat byl v roce 2014 nahrazen eurem. Oficiálním jazykem je lotyština. Přibližně 40% občanů má ruský původ a mluví proto i rusky. Bez problémů se však v zemi domluvíte i anglicky. Každý třetí občan bydlí v hlavním městě, kde celoročně probíhá celá řada kulturních akcí a festivalů. Oblíbený je zejména karneval nebo festival světel, při kterém se rozzáří ulice a městské parky. Letenky do Rigy si můžete zdarma vyhledat již dnes na Skyscanner!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Riga

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.