Mapa

Levné letenky Tallinn

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Cesta do Tallinnu

Navštivte pohádkové město Tallinn, které ukrývá nádherné historické památky ze 13. století. Přes záliv se navíc můžete vypravit do sousedního Finska. Na dosah je i nejhezčí ruské město Petrohrad.

Letiště Tallinn

Letiště Tallinn Lennart Meri se nachází pouhých 4,5km od centra města. Za dopravu pomocí taxi zaplatíte přibližně 6EUR. Levnější variantou je jízda linkami autobusů nebo tramvají. Přímo z letiště lze pokračovat též meziměstskými spoji do dalších estonských měst.

Z pražského letiště nejsou v současné době dostupné přímé lety do Estonska. Letenky do Tallinnu si ale můžete zakoupit s jedním přestupem v Rize s lotyšskou nízkonákladovou společností Air Baltic. Další možností je zakoupit si lety s jedním mezipřistáním v Helsinkách s aerolinií Finnair.

Co dělat v Tallinnu?

Hlavní město Estonska naleznete u Baltského moře. Tallinn má podobně, jako např. Praha, krásné městské centrum plné historických památek. Město tvoří mnoho věžiček a krásných staveb, a tak vypadá jako z pohádky. Střed města je zapsán na seznam památek UNESCO. Ve Starém městě se zachovalo mnoho budov z období středověku včetně opevnění, věží a městských bran. Nejstarší části Tallinnu pocházejí až ze 13. století. Z této doby je i nádherný gotický kostel sv. Mikuláše. V okolí Radničního náměstí objevíte malebné restaurace a kavárny. Na druhé straně zálivu se nachází Helsinky. Můžete si tam udělat pěkný výlet dvouhodinovou plavbou trajektem. Výhodou je, že lodí přijede téměř do centra hlavního finského města. Tallinn je kouzelný zejména v období vánočních svátků, kdy ve městě probíhají proslulé trhy. Vzhledem k tomu, že se ve městě většinu zimy drží sněhová pokrývka a v sousedním Finsku sídlí Santa Claus, je atmosféra skutečně vánoční. Z Estonska se také dobře dopravíte do Ruska a jeho nejhezčího města Petrohradu. Pro vstup na ruské území však budete potřebovat cestovní vízum.

Kde se ubytovat a jak cestovat v Tallinnu?

V Tallinnu najdete hotely všech cenových kategorií. Nejlevnější pokoj pro dvě osoby si zarezervujete od 700Kč. Dopravu v Tallinnu zajišťují autobusy, tramvaje a trolejbusy. Nejlépe však město poznáte při pěších procházkách. Jak již bylo uvedeno, do blízkého Finska se lze dopravit trajektem. Chcete-li se vydat do dalších částí Estonska, můžete si na letišti nebo v centru města pronajmout automobil.

Nejlepší období návštěvy

Kdy koupit letenky do Tallinnu? Na pobřeží Baltského moře je klima mírnější než v estonském vnitrozemí. Nejlepším obdobím k návštěvě Estonska je léto, které však trvá krátce. V letních měsících jsou také nejčastější dešťové přeháňky. Zimy jsou naopak velmi dlouhé, chladné a tmavé. V Tallinnu často sněží a sněhová pokrývka bývá ve městě běžná od prosince do března.

Tallinn a gastronomické speciality

Pro estonskou kuchyni je typické maso, chléb, klobásy, brambory i zelí. V menu restaurací nechybí mořské ani sladkovodní ryby. Mezi oblíbené pokrmy patří vepřová kotleta v těstíčku zvaná karbonaad nebo salát z červené řepy, brambor a sleďů. Vepřová pečeně se zelím a brambory mulgikapsad připomíná české jídlo.

Užitečné informace

Ke vstupu do Estonska vás postačí platný občanský průkaz. Místní měnou je euro. Jedná se o příjemnou dobře organizovanou zemi. Většina obyvatel hovoří estonštinou, která je blízká finštině. Početnou menšinu zastupují v Estonsku Rusové. Podívejte se na výhodné letenky do Tallinnu již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Tallinn

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.