Mapa

Levné letenky Estonsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Estonsko!

Cestujte do Estonska a poznejte pohádkový Tallinn, hrady a zámky i pěknou přírodu estonských ostrovů.

Kam v Estonsku?

Hlavní město Tallinn má krásné historické centrum plné zajímavých památek. Ve Starém městě objevíte středověké opevnění, brány a nejrůznější starodávné domy. V centru města na vás čekají malebné kavárny a restaurace a také mnoho muzeí. Pěkný výhled na pohádkový Tallinn získáte z vrcholu nedalekého kopce Toompea. Na jihozápadě Estonska se nachází příjemné lázeňské město Pärnu, kde si můžete dopřát bahenní koupel, estonskou saunu a další lázeňské procedury. Milovníci přírody a pěší turistiky si přijdou na své na ostrově Hiiumaa. Zajímavostí je 9 kráterů v Kaali na ostrově Saaremaa, které způsobila skupina meteorů. V Estonsku se nachází i pěkné hrady a zámky. Udělejte si proto výlet např. k hradům Narva a Rakvere nebo k zámku Keila-Joa. Svou cestu do Estonska můžete hravě spojit i s návštěvou dalších Baltských států Lotyšska a Litvy. Velmi dobře dostupný je i ruský Petrohrad nebo finské Helsinky.

Podívejte se na článek Vyrazte na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Kdy koupit letenky do Estonska? Nejlepším obdobím k návštěvě jsou jarní nebo letní měsíce. V létě však nejvíce prší. Zimy jsou velmi dlouhé a chladné. V Estonsku se v zimě stmívá už velmi brzy odpoledne. Hlavní město Tallinn pokrývá většinu zimy sníh. Pěkným obdobím je také prosinec, kdy probíhají vyhlášené vánoční trhy.

Letenky Estonsko-ČR

Letenky si nejlépe koupíte do hlavního města Tallinnu. S jedním přestupem v lotyšské Rize lze letět s lotyšskou nízkorozpočtovou společností Air Baltic. Jedno mezipřistání v Helsinkách má v nabídce aerolinie Finnair. Z pražského letiště není v současné době dostupný žádný přímý let do Estonska.

Plánujete-li navštívit i sousední Baltské státy, můžete využít přímý let z Prahy do Rigy. Let společnosti Air Baltic trvá přibližně 2 hodiny.

Ubytování a doprava v Estonsku

V Estonsku najdete pěkné ubytování různých cenových kategorií. Nejlevnější pokoj v centru Tallinnu si rezervujete už od 700Kč. Dopravu v Estonsku zajišťuje široká síť autobusů. Všechna hlavní města spojuje též železnice. Trajekty vás zavezou na estonské ostrovy a také do Finska. Chcete-li si půjčit auto, podívejte se na výhodné nabídky přítomných autopůjčoven.

Co ochutnat?

V Estonsku se hodně jí maso, klobásy, zelí, brambory a chléb. Jelikož se země nachází na pobřeží Baltského moře, nechybí v jídelníčku restaurací ani čerstvé ryby a mořské plody. Oblíbeným pokrmem je např. karbonaad, což je vepřová kotleta v těstíčku. Vyzkoušejte také polévku z úhoře nebo estonské masové knedlíky. Kuchyně v Estonsku často používá kopr, majoránku a další výrazná koření. Najdete zde pokrmy z Finska, Švédska, Ruska i Německa. V Estonsku se nachází mnoho lesů, a tak se pro vaření hojně používá i zvěřina, houby, lesní plody a med.

Užitečné informace

Estonsko je stejně jako Česká republika součástí Evropské unie a Schengenského prostoru. Vstup do země vám proto bude umožněn s občanským průkazem. Jazykem v zemi je estonština, která je příbuzná s finštinou a maďarštinou. Asi 25% obyvatel tvoří Rusové. Estonsko přijalo v roce 2011 euro. Peníze si vyměníte na letišti nebo vyberete z bankomatu. Na mnoha místech je možné platit bankovní kartou. Letenky Estonsko-ČR si zdarma vyhledáte na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.