Mapa

Levné letenky Valencie

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Už máte letenky do Valencie?

Uvažujete-li o cestě do Španělska, pak by vaší pozornosti neměla uniknout Valencie. Třetí největší španělské město nabízí mnoho atrakcí a zároveň má na dosah hezké pláže. Těšit se můžete na historické památky i velmi moderní stavby. Samozřejmostí je slunečné počasí a skvělé jídlo.

Letiště Valencie

Z Letiště Václava Havla v Praze lze do Valencie cestovat s českou nízkorozpočtovou aerolinií Smart Wings. Další možnosti jsou letenky do Valencie s přestupem, které nabízí např. letecké společnosti Lufthansa nebo Iberia. Pokud plánujete delší cestu po Španělsku, můžete letět do Madridu nebo Barcelony a do Valencie se následně přesunout autobusem. Cesta mezi těmito městy trvá několik hodin.

Letiště Valencia najdete přibližně 10km od centra města. Za jednu cestu taxi z letiště byste neměli zaplatit více než 20EUR. Do centra se dostanete i pomocí městské hromadné dopravy. Využít lze především linky 3 a 5 místního metra, které vás za 20min odvezou k hlavnímu nádraží. Za jízdenku zaplatíte necelé 4EUR. Levnější možností jsou pak autobusové spoje, které trvají déle.

Valencie a zajímavosti

Španělská Valencie se nachází na pobřeží Costa del Azahar u řeky Turia. Město má dvě tváře. Nachází se zde velké množství historických církevních památek, ale i futuristická architektura. Určitě se zajděte podívat do katedrály Panny Marie, která pochází až ze 13. století. Vedle katedrály stojí krásná gotická věž el Micalet. Dalšími historickými klenoty Valencie jsou městská brána Torres de Serranos, kostel S. Juane nebo kostel Sant Caterina. Na okraji historického centra na vás naopak čeká moderní stavba tržnice Mercat Central. Tou pravou pastvou pro oči je, pro příznivce moderní architektury, Město umění a věd, které se stalo symbolem Valencie. Dílo s krásnou promenádou je sídlem národního muzea. Právě muzea, galerie a nejrůznější výstavy jsou pro toto město velmi typické. Koná se zde i mnoho hudebních akcí. Pokud vás unaví procházka po památkách, vydejte se do parku Jardí del Túria. Patří totiž k největším parkům v Evropě. Městským autobusem lze snadno dojet také na oblíbenou pláž Malvarrosa. Pláže ve Valencii jsou mnohem prázdnější než v Barceloně nebo na Slunečném pobřeží u Malagy.

Hotely a doprava ve Valencii

Hotelový pokoj si lze bez problémů rezervovat v centru města. V nabídce objevíte pětihvězdičkový hotel i levný "guest house" s dvoulůžkovým pokojem od 700Kč za noc. Dopravu ve Valencii zajišťuje hlavně 5 linek metra a městské autobusy. Budete-li často jezdit metrem, tak si zakupte speciální kartu Bonometro, která je platná na 1, 2 nebo 3 dny. Nejdelší možnost stojí 22EUR. Do okolních měst se dostane s využitím meziměstských autobusů nebo vlaků. Pokud chcete poznat více míst v okolí, určitě popřemýšlejte o pronájmu auta.

Nejlepší období cesty do Valencie

Ve Valencii je hlavní sezóna v letních měsících. Krásné počasí ke koupání panuje od června do září. Ani ostatní měsíce ale nejsou pro návštěvu města špatné. Vypravit se můžete do Španělska též na poznávací dovolenou, neboť španělská města patří k nejhezčím městům v Evropě.

Kam za gastronomií

Valencie se považuje za místo, kde vznikl národní pokrm paella. Původně prostá rýže se zeleninou se rozšířila do celého Španělska. Dnes se do ní přidávají hlavně krevety a další mořské plody. Ve Valencii se tento pokrm připravuje i všude a dokonce i přímo na ulici. Chcete-li si něco uvařit sami, vypravte se na proslulé trhy Mercando Central. Koupíte tam čerstvou zeleninu nebo ryby, které jsou ve Valencii rovněž velmi chutné. Ve Španělsku nesmí na stole chybět víno nebo sangrie. Mezi mladými lidmi je ale oblíbené i dobře vychlazené pivo.

Co byste ještě měli vědět

Mezi Českou republikou a Španělskem lze bez problémů cestovat pouze s občanským průkazem. Vaše délka pobytu není ničím omezená. Platit budete eury, která si můžete rozměnit na letišti nebo vybrat přímo z bankomatu. Ve Valencii se podobně jako v ostatních španělských městech slaví ve velkém karneval a následné Velikonoce. V březnu probíhají také typické slavnosti Fallas. Jedná se o pálení obřích papírových karikatur. Tímto rituálem se vzdává čest sv. Josefovi, který je patronem všech tesařů a truhlářů. V minulosti se řemeslníci připravovali na příchod jara pálením nadbytečného dřeva. Zkuste se proto vydat na cestu do Valencie třeba v tomto pěkném jarním období. Letenky do Valencie si můžete vyhledat již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Valencie

Často kladené otázky

V destinaci Valencie je jedno letiště: Valencie.
Letecké společnosti Delta, KLM Cityhopper, Transavia France, transavia, KLM, Eurowings Europe, Kenya Airways a Czech Airlines létají přímo do destinace Valencie.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.