Mapa

Levné letenky Alicante

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte španělské Alicante

Přemýšlíte o vaší dovolené nebo prodlouženém víkendu? Podívejte se na letenky do Alicante na pobřeží Costa Blanca. Španělsko je vždy jistotou slunečného počasí, dobrého jídla a skvělé zábavy. Podívejte se, co všechno se dá v Alicante dělat.

Letiště v Alicante

Letiště Alicante naleznete 11km od centra města. Cesta taxi z letiště je přibližně 26EUR. Alternativou vám jsou autobusy, které jedou do Alicante asi 30 minut. Za jízdenku zaplatíte necelé 4EUR.

Z Prahy není v současné době k dispozici žádný přímý spoj. Letenky do Alicante si lze zakoupit s jedním přestupem v Amsterdamu s leteckou společností Transavia. Lety s mezipřistáním v Barceloně má v nabídce též další nízkorozpočtová společnost Vueling Airlines.

Alicante a zajímavosti

Letenky do Alicante se kupují především kvůli plážím. A jaké jsou nejlepší pláže u Alicante? Ve městě a jeho bezprostředním okolí oběvíte hned tato 3 místa: El Postiguet, La Albufera a Playa de San Juan. Především pláž El Postiguet se nachází v samém středu města a je ideálním místem ke koupání, sportu i večerním procházkám. Dominantou města je pevnost, které se tyčí na skále. Po dnu stráveném na pláži se lidé většinou odeberou na náměstí Plaza del Mercado Central, kde popíjí pivo. V Alicante je velmi vyhlášený noční život plný barů a večírků. Půjčíte-li si auto nebo skútr, můžete zajet navštívit i ty vzdálenější pláže. Krásné scenérie najdete na severu od města, neboť se zde nachází různé skály a zátoky. Ve vesničkách si lze vyfotografovat kouzelné bílé domky. Na jihu od Alicante zase objevíte dlouhé pláže a písečné duny. Toužíte-li po větším výletu, zajeďte se podívat do Valencie.

Hotely a doprava

Hotely v Alicante jsou dostupné ve všech cenových kategorií. Seženete i levné dvoulůžkové pokoje od 700Kč. Městskou dopravu zajišťují autobusy, tramvaje a také speciální autobusy pro turisty. Nejlepším způsobem pohybu po centru je však pěší chůze, neboť jen tak nejlépe poznáte místní uličky, trhy a kavárny. Pokud vám bude chůze připadat pomalá, půjčte si ve městě kolo. Chcete-li podnikat více delších výletů mimo město, vyplatí se vám pronajmout automobil.

Nejlepší období cesty

Nejlepší dobou k návštěvě Alicante je léto od června do září. Během celého roku však zůstává město živé a to zejména o víkendech. Během roku má Alicante pouhých 20 deštivých dní. Příjemným obdobím k cestování jsou proto i další měsíce. V zimě teploty zpravidla neklesnou pod 10-15 stupňů, což může být ideální teplota na poznávání španělských památek.

Co ochutnat v Alicante

Hlavní přísadou v Alicante je rýže. Existuje zde více než 100 druhů rýžových pokrmů. Podobně jako v ostatních přímořských destinacích jsou typické ryby, kalamáry a další mořské plody. V menu všech restaurací nechybí národní jídlo paella, které vzniklo v sousední Valencii. Ve Španělsku se pije hlavně víno a sangria, ale také pivo.

Doplňující informace

Cestování mezi Českou republikou a Španělskem je velmi snadné, neboť jsou obě země součástí Evropské unie. Platí proto volný pohyb osob a vstup je vám umožněn s platným občanským průkazem. V Alicante se setkáte s několika pěknými svátky. Mezi velké slavnosti patří San Jan, karneval s následnými Velikonocemi nebo oslava Moros y Cristianos (Mauři a křesťané). Při této posledně jmenované slavnosti se napodobují bitvy mezi křesťanskými a maurskými vojáky. Skyscanner vám pomůže najít letenky do Alicante již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Alicante

Často kladené otázky

V destinaci Alicante je jedno letiště: Alicante.
Letecké společnosti Delta, SkyUp Airlines, Transavia France, transavia, KLM, Danish Air Transport, Eurowings Europe a Norwegian létají přímo do destinace Alicante.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Alicante je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.