Mapa

Levné letenky do Curychu

Curych

Největší město země, která proslula velkými bankovními domy, velehorskými štíty a ledovci, vysoce kvalitní čokoládou, chutnými sýry a tradičními armádními noži, neláká jen obchodníky a makléře. Curych ležící na německy mluvícím severu Švýcarska zůstává veskrze příjemným a překvapivě klidným městem i přes kosmopolitní atmosféru vyniká pohodou a klidem, které se téměř automaticky přenášejí i na jeho návštěvníky. I vy můžete patřit mezi ně, stačí si objednat letenky zde.

 

Letiště v Curychu

Jak počtem odbavených pasažérů, tak letů největší švýcarské letiště se nachází jen 13 kilometrů severně od středu města a cestující jej hodnotí pro špičkovou organizaci, čistotu a minimální hluk jako jedno z nejlepších na světě. Terminály A a B se nacházejí vedle sebe a s terminálem E, určeným pro zámořské lety, je spojuje podzemní kyvadlový vlak. Z Prahy do Curychu míří pravidelně švýcarský národní dopravce Swiss International Air Lines, který má na letišti domovský přístav.

 

Nejsnadnějším způsobem, jak se dostat z letiště do Curychu, zůstává použít vlak. Nádraží je umístěno přímo v centrální části letiště v druhém podzemním podlaží a vlaky na curyšské hlavní nádraží z něj jezdí každých 5 – 10 minut. Cesta vám zabere 10 – 15 minut, a pokud si pořídíte jednodenní jízdenku, která platí i jako zpáteční, přijde vás na 13,20 CHF. I když je letiště otevřené celých 24 hodin denně, vlaky do Curychu dopravují cestující v době mezi 4.30 až 0.45. Automaty na vlakové jízdenky najdete nejen přímo na nádraží, ale i v letištních halách.

 

Do centra města, přesněji řečeno na hlavní nádraží, se můžete dostat za stejnou cenu také tramvají č. 10 ze zastávky před terminálem. Musíte ale počítat s tím, že budete cestovat přinejmenším dvakrát delší dobu než v případě, že použijete vlak.

 

Doprava v Curychu

Skutečnost, že se Curych pravidelně umísťuje v žebříčku měst, kde se ve světě nejlépe žije, na předeních místech, se promítá do tamějších cen. Střed města, kde se nachází většina památek, se stal pěší zónou, obsluhovanou tramvajemi a nadzemní drahou. Proto se určitě vyplatí si při návštěvě Curychu pořídit jednodenní jízdenku na MHD za 24 CHF nebo třídenní za 72 CHF. Co je ale podstatné, karta vám umožňuje zdarma navštívit i proslavená muzea a galerie, kterých v Curychu najdeme více než pět desítek.

Chcete-li se doopravdy pokochat působivou krajinou v předhůří Alp se zelenými pastvinami, jehličnatými lesy a horskými chatami, doporučujeme si pronajmout automobil: možnosti najdete zde: pronájem auta.

 

Ubytování v Curychu

Curych nabízí návštěvníkům řadu ubytovacích možností, od vyhlášených luxusních pětihvězdičkových hotelů přes hotely a penziony rodinného typu až po levnější hostely a ubytování v soukromí. Důležité je si pozorně a v klidu projít nabídku a vybrat si podle vlastních představ a možností, kupř.  zde.

 

Co musíte v Curychu vidět

V kostele Fraumünster, který pochází z 13. století, vytvořil nádherné vitráže geniální francouzský malíř pocházející z Běloruska Marc Chagall, právem pokládaný za jednoho ze zakladatelů moderního výtvarného umění. Pokud si je chcete vychutnat, podle místních nejlépe vynikají, když na ně dopadá ranní světlo. z dálky pozornost turistů poutá původně románský chrám Grossmünster s dvěma gotickými věžemi, významné centrum protestanské reformace. Vynikající pověst oprávněně provází Muzeum umění (Kumsthaus), v něž se soustřeďují sbírky jak klasického, tak moderního výtvarnictví včetně děl Rembrandta, Rubense, Picassa nebo Muncha. Posedět u vína, piva či kávy můžete nejen v úzkých romantických uličkách v centru, ale i na břehu Curyšského jezera. Stačí koupit letenky do Curychu ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Curych

Často kladené otázky

V destinaci Curych je jedno letiště: Curych.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Chair Airlines, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Azul Airlines, germanwings a Thai Airways létají přímo do destinace Curych.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Curych je říjen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.