Mapa

Levné letenky se společností Skyscanner

Air Canada je největší kanadskou leteckou společností s dlouhou tradicí. Provozují linky mezi téměř sto osmdesáti destinacemi po celém světě. Jejich flotila čítá na dvě stě letadel. Většinou se jedná o moderní stroje typu Boeing. V plánu je navíc kompletní modernizace leteckého parku, který je dnes osmým největším na světě. Společnost Air Canada je považována za nejlepší aerolinie v Severní Americe a ročně přepraví téměř 35 milionů pasažérů. Air Canada také vlastní dceřinou společnost Air Canada Rouge, která nabízí levné cestování mezi Evropou, Karibikem, Střední Amerikou, Mexikem a Spojenými státy.
 

Proč letět s Air Canada

Odbavení

Air Canada nabízí několik druhů odbavení. Kromě standardního dobavení na letišti můžete využít webové stránky, kiosek na letišti nebo svůj mobilní telefon. V těchto případech je nutné si vytisknout palubní lístek, nebo si jej nechat poslat na svůj mobilní telefon. Lístek si můžete vytisknout i na letišti v samoobslužném kiosku. Tyto služby můžete využívat až 24 hodin před odletem vašeho letadla. V případě užití kiosku na letišti až 12 hodin před odletem a pokud máte zavazadla k odbavení nejméně hodinu před odletem. Seznam letišť, kde tyto služby můžete využít, naleznete na webových stránkách společnosti.

Zavazadla

Limit zavazadel k odbavení na mezinárodních linkách je zpravidla tento: jedno zavazadlo do váhy 23 kilogramů a součet rozměrů 158 centimetrů. Za druhé zavazadlo je účtován poplatek 100 USD/CAD a za každé další 225 USD/CAD. Za těžší a nadrozměrné zavazadlo je účtován poplatek 100 USD/CAD. Pokud cestujete s větším počtem a/nebo nadměrnými zavazadly, je třeba dostavit se na letiště alespoň 2 hodiny před odletem. Příruční zavazadla můžete mít dvě, každé do váhy 10 kilogramů. První může mít velikost až 23 x 40 x 55 cm a druhé, menší, až velikost 16 x 33 x 43 cm.Limit zavazadel k odbavení je zpravidla tento:

Sedadla

S Air Canada si můžete vybrat preferované sedadlo nebo i komfortnější variantu až 2 hodiny před odletem. Učinit tak můžete při online rezervaci, odbavení či telefonicky. S výběrem vám pomůže přehledná mapa paluby letadla.

Poplatky

Poplatky za rezervaci sedadla začínají na 19 CAD, Poplatek za odbavení prvního zavazadla činí 25 CAD, pokud letíte ekonomickou třídou "Tango". Letištní poplatky se v Kanadě pohybují od 5 do 40 CAD. Pokud navíc cestujete z Kanada, bude vám přičten poplatek necelých 26 CAD. Letenky jsou později než 24 hodin před odletem zpravidla nevratné.

Air Canada

4,5/5
Na základě 7182 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět s Air Canada

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.