Mapa

Levné letenky na letiště Bilbao

Bilbao


Bilbao, největší baskické město, vás zajisté okouzlí. Jedná se velkou chloubu Basků plnou úžasné architektury. Bývalé sídlo průmyslu se nyní proměnilo v jedno z nejmodernějších míst v Evropě. Neváhejte a přesvědčte se na vlastní oči o krásách Bilbaa. Zarezervujte si s námi své letenky již teď!

 

Letiště v Bilbau


Letiště Bilbao se nachází asi 13 km severně od centra města. Je to největší baskický vzdušný přístav a míří na něj přímé linky z celého Španělska spolu s mnohými ze západoevropských metropolí.

Samotný terminál zapadá do charakteru Bilbaa jako místa s nejmodernější architekturou. Byl postaven roku 2000 dle návrhu předního španělského architekta Santiaga Calatravy. Jemu se podařilo vytvořit pro pasažéry budovu plnou komfortu a vzdušnosti. WiFi na letišti je bezplatná.

Letiště zavírá své brány v nočních hodinách, konkrétně mezi 0:00 a 4:00.

 

Doprava z/na letiště v Bilbau

Dopravu na hlavní autobusový terminál v srdci Bilbaa zajišťuje autobusový dopravce Bizkaibus, konkrétně linka číslo A3247. Spoje mají interval 30 minut. V návaznosti na letový řád vyjíždí první autobus z Bilbaa 5:25 (poslední 21:55). Z letiště do města pak v 6:10 (poslední 0:00). Cesta zabere přibližně půl hodiny a jízdné vás přijde na 1,45 €.

Pokud míříte z letiště směrem na východ (Eibar, Arrasate, Bergara) můžete i v tomto případě využít autobusovou dopravu. Linka číslo DG56B dopravce Lurredabus odtud vyjíždí s intervalem asi 3 hodiny. Do Eibaru se dostanete za necelou hodinu, první spoj je naplánován na 6:45, poslední ve 23:15. V opačném směru (Eibar – letiště) autobusy vyjíždí nejdříve v 5:15, nejpozději ve 21:15.

Jestli míříte k pobřeží a městům jako San Sebastian nebo Zarautz, doporučujeme využít autobus číslo DO50B. Cesta potrvá asi 2 hodiny a jízdné do San Sebastianu se pohybuje okolo 16,85 €. Vozy mají interval jedné hodiny.

 

Doprava v Bilbau


Jakožto moderní město se Bilbao prezentuje i ve spojitosti s dopravou. Dvě linky metra (1 a 2) zde účinně propojují všechny kouty. Zajímavostí zde jsou výtahy v některých stanicích, které vás například na Starém městě vyvezou až pět pater. V roce 2002 zde byla vybudována tramvajová linka EuskoTram, která se velmi rychle etablovala mezi nejpoužívanější způsoby dopravy v Bilbau. Stejně jako v celém Španělsku i zde hraje velkou roli autobusová doprava, ty příměstské míří až do vzdálenosti 300 km od města. Pokud plánujete cestovat za hranice Bilbao nabízí se jako jedna z možností. Další alternativou je zapůjčení vlastního vozu. Lze tak cestovat pohodlně a bez omezení, sami se podívejte se na naši nabídku Skyscanner aut.

 

Co dělat v Bilbau

Dominantu města bezesporu tvoří pobočka slavného Guggenheimova muzea. Její otevření před dvaceti lety vdechlo Bilbau nový dech a ukotvilo ho mezi hlavní evropská města architektury. Architektem budovy je Frank Gehry, u nás odpovědný za Tančící dům. Velkým dílem se na rázu podepsal i slavný Calatrava, mezi jeho díla patří i známý Bílý most. Pokud se řadíte spíše mezi fanoušky historie, nesmí vám uniknout Casco viejo, nejstarší městská čtvrť proslulá pro své malebné uličky. Zavítejte také na typickou tržnici La Ribéra nebo stadion Athlétic Bilbao.

Ubytování v Bilbau


Jakožto centrum celého Baskicka nabízí Bilbao velkou škálu možností ubytování. Ať už si přejete strávit svůj pobyt v moderním hotelovém komplexu, nebo v klidném hostelu ve staré části města, vyberete si zaručeně. Podívejte se na naši nabídku Skyscanner hotelů a zarezervujte si ubytování snů již nyní.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Bilbao

Často kladené otázky

V destinaci Bilbao je jedno letiště: Bilbao.
Letecké společnosti easyJet, KLM, transavia, Vueling Airlines, TAP Air Portugal, Air France, Volotea a Air Europa létají přímo do destinace Bilbao.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Bilbao je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.