Mapa

Lety Iberia

Iberia je největší španělská letecká společnost. Aerolinie funguje již od roku 1927. Hlavní leteckou základnu má na letišti v Madridu. V roce 1999 vstoupila do aliance Oneworld a od roku 2011 patří Iberia rovněž pod společnou skupinu International Airlines Group s britskou leteckou společností British Airways. Společnost neprovozuje jen lety po Evropě, ale míří i do Afriky, Asie a Ameriky. Obsluhuje celkem cca 90 destinací. Dceřinými společnostmi jsou Iberia Regional, nízkonákladová společnost Iberia Express a také nákladní společnost Iberia Cargo. Z letiště Václava Havla v Praze létá jediný spoj do Madridu.

Proč letět se společností Iberia

Odbavení

Odbavení je u společnosti Iberia zdarma i na letišti. Přepážky check-inu se otevřou 2 hodiny před lety po Evropě a 3 hodiny před dálkovými lety na jiné kontinenty. Online check-in se pro vás otevře 24 hodin přd letem. Elektronickou letenku si můžete po odbavení vytisknout nebo zaslat do vašeho mobilního telefonu. Využít lze také speciální mobilní aplikaci Iberia, díky které bude váš check-in ještě rychlejší. Aplikace vás také upozorní na případné změny letu a výhodné nabídky dalších letů.

Zavazadla

Na palubu letadel Iberia si můžete vzít bezplatně jedno zavazadlo s rozměry 56x25x45cm. Hmotnost kabinového zavazadla není omezena. Tolerováno je také další malé zavazadlo typu notebook, fotoaparát nebo kabelka. Na dálkových letech máte k dispozici zdarma odbavené zavazadlo s max. hmotností 23kg. Při letech po Evropě je zapsané zavazadlo součástí pouze vyšších tříd. Zavazadla si však můžete vždy připlatit online. U jednosměrného letu je cena zapsaného zavazadla 15EUR.

Sedadla

Bezplatný výběr sedadla není možný ve všech cestovních třídách. Vždy si však lze preferované sedadlo zaplatit a vybrat dopředu. V rámci evropských letů je účtován online poplatek 7EUR, na dlouhých trasách je pak poplatek 15EUR za let v jednom směru. Připlatit si můžete také komfortní sedadlo s větším prostorem na nohy. Tyto sedadla bývají umístěná v první řadě nebo v řadě u nouzových východů.

Rezervační poplatky

Při platbě letenky online vám není účtován žádný skrytý poplatek. Běžně jsou přijímány karty Visa, Mastercard, American Express aj. Platba je možná také pomocí PayPal. U aerolinie Iberia není možné u letenky změnit jméno cestujícího. V případě změny času nebo datumu záleží na cestovní třídě. Výše poplatku za změnu je přibližně 65EUR. Pokud je nová letenka dražší, budete muset doplatit též rozdíl v cenách.

Služby na palubě

Společnost Iberia nabízí zdarma občerstvení a palubní zábavu na obrazovkách pouze u dálkových letů. Za dálkový let se považuje trasa delší než 4 hodiny. U dálkových spojů funguje skvělý servis. U všech pokrmů je kladen velký důraz na používání kvalitního olivového oleje.

Iberia

4,0/5
Na základě 19584 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.