Mapa

Levné letenky na letiště Burgas

Burgas

Před rokem 1989 mířily do Bulharska zejména v létě desítky tisíc československých turistů. Zdatnější přitahovaly tamější hory, ale většina zamířila do černomořských letovisek. Výhodou kromě toho, že jste nepotřebovali vízum ani pozvání, byla skutečnost, že v zemi bylo levněji než u nás a dalo se v ní domluvit slovanským jazykem. Po té, co se i nám otevřel svět, zájem o Bulharsko poněkud opadl. V poslední době se ale viditelně vrací: balkánská přímořská země se po čase opět zařadila mezi nejvyhledávanější dovolenkové a prázdninové cíle rekreantů z České republiky. Díky nám můžete získat výhodné letenky právě do Burgasu a zajistit si tak skvělou dovolenou.

 

Letiště v Burgasu

Burgaské letiště, počtem odbavených cestujících druhé největší v Bulharsku, leží 9 km severovýchodně od centra města ve čtvrti Safarovo, v polovině cesty mezi Burgasem a Pomorje. Nedávno prošlo rozsáhlou obnovou, takže dnes je vybaveno dvěma moderními terminály. Kromě charterových letů míří v letní sezóně z Prahy do Burgasu také letadla nízkonákladové společnosti Smartwings: její stroje startují rovněž z dalších letišť v ČR, kupř. z Ostravy, Brna či Pardubic a navíc nabízejí dostupné letenky.

Každých 30 minut odjíždí z letiště autobus č. 15, který vás zaveze ze zastávky nacházející se u chodu do areálu letiště až do centra města, konkrétně na Jižní autobusové nádraží. Jízdenka přijde na jedno leva a dá se koupit od průvodčího přímo ve voze.

 

Doprava v Burgasu

Stejně jako v jiných bulharských městech místní hromadnou dopravu zajišťují v Buragsu zejména autobusy. Některé z nich míří i mimo město: z Burgasu se tak třeba dostanete velmi levně až do starobylého Nesebaru, oprávněně zařazeného mezi místa světového dědictví UNESCO. Chcete-li skutečně podrobně poznat město a vyrazit do jeho klidného a malebného okolí, přijde vám určitě vhod pronájem auta.

 

Ubytování v Burgasu

V Burgasu můžete pobývat jak v hotelích, tak penzionech i privátu. Zejména v poslední době vyrostla na černomořském pobřeží u Burgasu řada moderních ubytovacích zařízení. V okolí města najdete v létě také četné kempy, lišící se kvalitou a tím i cenou. Zkuste si proto beze spěchu zvolit ubytování, které vám bude vysloveně sedět, kupř. zde.

 

Co stojí v Burgasu za vidění

Skoro čtvrtmilionové město, kde se procházeli dávní Řekové a Římané, je nejen největším přístavem v zemi, ale můžete v něm v průběhu celého roku prožít příjemný pobyt. V létě se průzračná voda moře ohřívá až na 280C a překrásné pláže s tmavým pískem nejsou tak přecpané rekreanty jako v jiných letoviscích na pobřeží Černého moře. Za vidění stojí zejména četné katolické, pravoslavné a arménské chrámy a hned několik kvalitních muzeí. Ujít byste si neměli nechat ani návštěvu pozůstatků římských lázní Aquae Calidae, známých i pod názvem Thermopolis, vybudovaných v 1. století před naším letopočtem.  Zavítejte také na náměstí Carica Joanna s nepřehlédnutelnou fontánou nebo na dlouhé molo přímo na hlavní městské pláži.

Přírodovědci, zejména pozorovatelé ptáků, znají okolí města, hlavně čtyři jezera a další mokřady, jako jedno z nejlepších míst na pozorování početných hejn opeřenců táhnoucích na podzim do Afriky a na jaře zpět.

 

Na čem si v Burgasu pochutnat

Není žádným tajemstvím, že bulharská kuchyně je považována za jednu z nejzdravějších na našem kontinentě. Mezi oblíbené pokrmy patří vyhlášený balkánský sýr, i u nás oblíbený šopský salát, rozmanité přírodní jogurty, mleté maso v podobě kebabčat okořeněných čubricou a nejrůznější pečené a pražené mořské ryby. Už se také těšíte na “šopák” a skvělé masové pokrmy? Rezervujte si své letenky do Burgasu ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Burgas

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.