Mapa

Levné letenky Bulharsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Navštivte Bulharsko

Nevíte, kam na dovolenou v létě? Pak se podívejte na levné letenky do Bulharska! Čekají na vás nízké ceny, pěkné pláže a skvělé jídlo!

Co dělat v Bulharsku?

Plážové destinace v Bulharsku jsou oblíbené pro své nižší ceny. U Černého moře máte též záruku teplého počasí a pěkných pláží. Bulharsko však nemá jen moře. Půjčte si auto nebo si domluvte organizovaný výlet a vypravte se i do jiných míst! Málo navštěvovaný bulharský venkov vás okouzlí svou atmosférou a milými lidmi. Několik hodin od Varny se nachází starobylé město Nesebar, které je zapsáno v památkách UNESCO. Právě zde můžete začít své poznávání Balkánu. Obdivovat budete typické bulharské kostely i dlážděné ulice. Máte-li více času, navštivte hlavní město Sofii, která patří k nejstarším městům v Evropě. V Sofii se nachází spousta muzeí, galerií a kaváren. Město je proto příjemné i k delšímu pobytu.

Podívejte se na článek Nejlepší prázdninové destinace.

Kdy cestovat?

Bulharsko má středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Teploty v zimě neklesají pod bod mrazu ani v Sofii. V Burgasu se v zimních měsících teploty většinou drží nad 10-15 stupni. Období od června do září je nejlepší ke koupání v Černém moři. Pokud plánujete turistiku a spíše poznávací zájezd, poté si rezervujte letenky do Bulharska na jaro nebo na podzim. Teploty budou stále velmi příjemné.

Letenky Bulharsko

Z pražského letiště Václava Havla lze v letní sezóně zakoupit letenky do Bulharska s nízkorozpočtovou aerolinií Smart Wings. Vydat se můžete do Sofie, Varny nebo prázdninového letoviska do Burgasu. Přímý let trvá přibližně dvě hodiny. Do Sofie nabízí přímé lety rovněž letecká společnost Bulgaria Air. Lety s jedním mezipřistáním pořídíte u společností KLM, Air Serbia a Ukraine International Airline.

V létě nabízí aerolinie Smart Wings letenky do Burgasu také z brněnského letiště.

Hotely a doprava

Přestože se Bulharsko v posledních letech zdražilo, jsou ceny stále podobné jako v Česku. Mimo hlavní město a plážové destinace jsou ceny dokonce o trochu nižší. Hotelový pokoj v centru Burgasu seženete již od 500Kč. Podívejte se na aktuální nabídky ubytování. V Bulharsku se lze pohybovat autobusy nebo vlaky. Ideální možností je však půjčení auta v jedné z přítomných autopůjčoven. Získáte svobodu a budete se moci podívat i mimo turistické trasy na krásný bulharský venkov.

Bulharsko a gastronomie

Do Bulharska se můžete těšit i na jídlo! Na stole nebudou chybět tradiční pochoutky, jako jsou šopský salát s balkánským sýrem, smažené ryby, polévky nebo bulharský chléb.

Další užitečné informace

Bulharsko je, stejně jako Česká republika, členem Evropské unie, a tak vám pro cestu postačí platný občanský průkaz. Bulharština používá písmo cyrilici. Jelikož se jedná o slovanský jazyk, budete Bulharům částečně rozumět. Ve větších městech a turistických centrech se bez problémů domluvíte anglicky. Místní měnou je bulharský lev. Peníze si vyměníte po příletu na letiště, anebo vyberete přímo z bankomatu. Letenky Bulharsko-ČR si můžete vyhledat již nyní zdarma na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.