Mapa

Levné letenky Belgie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Plánujete cestu do Belgie?

Tato moderní země plná zajímavých historických památek a dobrého jídla. Vydejte se do Belgie na dovolenou nebo na prodloužený víkend! Cestu je možné spojit i s návštěvou sousedního Nizozemska nebo Lucemburska.

Co vidět v Belgii?

Svou cestu po Belgii ideálně zahájíte v kosmopolitním Bruselu, které je označováno jako hlavní město Evropy. Sídlí zde totiž Evropská komise, Rada evropské unie a také NATO. Srdcem města je krásné historické náměstí Grand-Place s bruselskou radnicí. Symbolem města je čůrající panáček Manneken-Pis. Zajímavostí je, že panáčka často převlékají do různých kostýmů. Nedaleko této sochy se nachází i soška čůrající panenky. Další atrakcí je futuristická budova Atomia, která má uvnitř vědeckou expozici. V létě se můžete vypravit k moři na pláže do Oostende. Na belgickém pobřeží objevíte spoustu skvělých restaurací s rybími pochoutkami. Na náměstí Grote Markt v Antverpách budete obdivovat krásné cechovní domy. Dominantou města je krásná katedrála Panny Marie. Dalším historickým městem jsou Bruggy, kde by vaší pozornosti nemělo uniknout náměstí Burg a věž Belfried.

Podívejte se též na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy cestovat?

Kdy koupit letenky do Belgie? Země má mírné přímořské klima s mírnými léty i zimami. Během celého roku vás mohou zastihnout dešťové přeháňky. Na pobřeží bývá často velmi větrno. Nejlepším obdobím návštěvy je jaro nebo léto.

Letenky do Belgie

Letiště Václava Havla v Praze si najdete přímé letenky do Belgie hned s několika společnostmi. Do Bruselu vás z Prahy dopraví letecké společnosti Brussels Airlines, ČSA a také nízkonákladová aerolinie Ryanair. Let do Bruselu trvá cca 1,5 hodiny.

Letiště Brusel a letiště Brusel Jižní Charleroi obsluhují naprostou většinu belgických letů. Malé letiště naleznete také v Antverpách nebo v Oostende.

Ubytování a doprava v Norsku

Ubytování v Belgii je dostupné ve všech cenových kategoriích. V Bruselu naleznete nejrůznější hotely i hostely. Dvoulůžkový pokoj se snídaní si rezervujete už do 1200Kč. Belgie má hustou dopravní síť železnic a dálnic. Vlaky i autobusy jsou velmi kvalitní, rychlé a spolehlivé. Chcete-li se pohybovat nezávisle, půjčte si v Belgii automobil. Po Bruselu se budete nejlépe pohybovat metrem.

Co ochutnat?

V Belgii narazíte na kuchyně z celého světa. Hojně se jedí ryby a mořské plody, které jsou vzhledem k blízké poloze od moře velmi čerstvé. Specialitou jsou také smažené krevety v těstíčku garnaalkroketten nebo vyhlášené belgické mušle. Nemáte-li rádi mořské plody, možná vás osloví carbonnades flamandes, což je hovězí maso vařené v pivu. Belgie je zemí, kde se zrodily hranolky. Belgické hranolky jsou opravdu skvělé! Jako zákusek můžete zvolit např. vafle se sladkou polevou. Jako suvenýr z cesty vám dokonale poslouží belgické pralinky. Belgie je podobně jako Česko pivní velmocí.

Další informace

Pro vstup do Belgie vám postačí platný občanský průkaz. Většinu belgické populace tvoří Vlámové a Valoni. Asi 10 % obyvatel pochází především ze států severní Afriky nebo Turecka. V Belgii se mluví hlavně vlámsky a francouzsky. Francouzština převládá v hlavním městě Bruselu a na jihu země. Místní měnou je euro. V naprosté většině míst však budete moci zaplatit bankovní kartou. Podívejte se na levné letenky do Belgie na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.