Mapa

Levné letenky Dubrovník

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Obdivujte krásy Dubrovníku

Chorvatský Dubrovník patří k nejhezčím evropským městům. Pokud se chystáte do Chorvatska k moři, spojte svou cestu také s návštěvou tohoto historického místa a určitě nebudete litovat! Dubrovník poutá pozornost lidí z celého světa a objevil se dokonce ve filmu Star Wars nebo ve slavném seriálu Hra o trůny (Game of Thrones).

Letiště Dubrovník

Přímé lety z Letiště Václava Havla v Praze do Dubrovníku nabízí v letní sezóně nízkorozpočtová společnost Smart Wings. Levné letenky Dubrovník-Praha se dají vyhledat též s chorvatskou aerolinií Croatia Airlines. Letiště bývá v letních měsících přeplněné, a proto se ke svému letu zpět do Prahy dostavte s dostatečnou časovou rezervou.

Letištní terminál se nachází poměrně daleko, asi 21km, od Dubrovníku. Cesta taxi vás bude stát cca 220 chorvatský kun (1KN = 3,50CZK). Do centra města se lze dopravit také speciálními autobusy Atlas Croatia, které si za jednosměrnou cestu účtují 40KN. V létě vypomáhají při přepravě turistů i další autobusy Autotrans.

Co dělat v Dubrovníku?

Přístav Dubrovník je často označován jako "Perla Jadranu". Město ve středověku dokonce konkurovalo v námořním obchodu italským Benátkám. Pokud do Dubrovníku přijíždíte autem z dalších částí Chorvatska, je nutné překonat státní hranice Bosny a Hercegoviny. Oblast Dubrovníku je totiž od zbytku chorvatského území oddělena. Historické centrum je již dlouhá léta právem zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Do Starého města, které je opevněno masivními hradbami, vstoupíte přes hlavní bránu Pile. Od náměstí s Onofriovou kašnou lze pokračovat na hradby nebo rušnou ulicí Stradun skrz Staré město. Po této třídě dojdete až na hlavní náměstí Luža. Chrám sv. Blažeje, Rolandův Sloup, Knížecí palác nebo Pevnost sv. Jana jsou jen některé z památek, které vás vrátí v čase. Atmosféra města je kouzelná hlavně v noci, kdy se můžete procházet osvětlenými uličkami a povečeřet v některé z krásných restaurací.

Kde se ubytovat a jak se v Dubrovníku pohybovat?

Pokud se chcete ubytovat přímo uvnitř Starého města, připravte se na vyšší ceny hotelových pokojů. Obecně je Dubrovník mnohem dražší než ostatní části Chorvatská a připomíná v tomto směru spíše Francii. O pár kilometrů dále od centra se dá ale najít i levný dvoulůžkový hotelový pokoj od 600Kč. V letních měsících si rezervaci pokoje proveďte s dostatečným předstihem. Dopravu ve městě zajišťuje 10 autobusových linek nebo taxi. Staré město je pouze pěší zónou. Chcete-li být pány svého času a vydat se na výlety do okolí, půjčte si automobil.

Nejlepší období cesty

V dubrovníku je hlavní sezóna především od června do začátku září. Jinak rušné město je ve zbylých měsících klidné. Dubrovník má velmi teplé a slunečné klima i na jaře nebo na podzim. V zimě jsou častější dešťové přeháňky. Teploty se drží kolem 10 stupňů.

Dubrovník a gastronomie

Restaurace ve Starém městě jsou velmi předražené. Mají však krásnou atmosféru a také výbornou kvalitu pokrmů. Využijte toho, že se nacházíte u moře a objednejte si rybu nebo mořské plody. Rybí pochoutky skvěle doplňují zeleninové saláty typické pro Balkán. Při procházkách městem si určitě dopřejte výbornou chorvatskou zmrzlinu.

Doplňující informace

Do Chorvatska lze cestovat jen s občanským průkazem. Tento doklad vám bude stačit i pro případný přejezd přes Bosnu a Hercegovinu, přestože země není součástí EU. Platí se chorvatskými kunami, které si vyměníte na letišti nebo vyberete přímo z bankomatu. Již téměř 70 let se v Dubrovníku pravidelně konají Dubrovnické letní hry. Festival divadelních, hudebních, operních a tanečních představení zpravidla začíná 10. července a končí 25. srpna.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Dubrovnik

Často kladené otázky

V destinaci Dubrovník je jedno letiště: Dubrovnik.
Letecké společnosti Delta, Transavia France, Singapore Airlines, Olympic Air, transavia, KLM, Norwegian a Czech Airlines létají přímo do destinace Dubrovnik.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Dubrovnik je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.