Mapa

Levné letenky Chorvatsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Láká vás Chorvatsko?

Většina Čechů se vydává do Chorvatska vlastním autem. Zakoupením letenky vám však můžete ušetřit čas i peníze. Nádherný Dubrovník je navíc od Prahy vzdálen přibližně 1300km a byla by škoda toto nádherné město vynechat!

Chorvatsko a zajímavosti

Chorvatsko má vynikající polohu, neboť jeho území zabírá dvě třetiny pobřeží Jaderského moře. Pokud vám nebudou stačit pěkné chorvatské pláže na pobřeží, můžete se vydat na jeden z mnoha ostrovů. V posledních letech se těší velké oblibě plavby na jachtách. Tento typ dovolené vám zaručí poznání různých chorvatských ostrovů daleko od turistických davů. Plážových letovisek má Chorvatsko bezpočet. Nejbližší pláže od Česka se nachází na poloostrově Istrie nebo na ostrově Krk. Dále na jih objevíte krásné historické město Zadar z celou řadou plážových destinací. Vyhlášeným plážovým centrem je např. Biograd na Moru. Ještě níže v Chorvatsku na vás čeká Omiš, Baška Voda, Makarská apod. Máte-li více času, vypravte se do Dubrovníku, který je jedním z nejhezčích evropských měst. Toto opevněné město ve své době konkurovalo v námořním obchodu dokonce italským Benátkám. V Chorvatsku nejsou jen pláže! Za návštěvu rozhodně stojí také národní park Plitvická jezera, kde vás ohromí vodopády a průzračná voda nejrůznějších jezírek a lagun.

Podívejte se na Tipy na nejlepší dovolenou u moře.

Kdy se vydat do Chorvatska?

Dovolená v Chorvatsku je ideální kdykoliv od května do září. V tomto období je totiž největší horko a sucho. Čím více na jih pojedete, tím vyšší budou teploty. Chorvatsko je příjemné k návštěvě po celý rok, neboť teploty v destinacích, jako jsou Zadar nebo Dubrovník se i v zimě zpravidla drží kolem 15 stupňů. Máte-li radši procházky po historických městech nebo pěší turistiku, vydejte se do Chorvatska mimo hlavní sezónu. Čekají na vás rovněž příznivější ceny ubytování.

Letenky Chorvatsko

Z pražského letiště Václava Havla si lze vyhledat letenky do Chorvatska s českou nízkorozpočtovou společností Smart Wings. V letních měsících jsou v nabídce lety do Dubrovníku, Zadaru nebo Splitu. Levnější letenky občas nabízí chorvatská letecká společnost Croatia Airlines nebo Austrian Airlines. Let z Prahy do Chorvatska trvá přibližně 1,5 hodiny.

Hotely a doprava

Nabídka hotelů v Chorvatsku je velká. Přes zimu většina hotelů zavírá. Ty, které zůstanou otevřené, vám nabídnou mnohem příznivější ceny než v sezóně. Podívejte se na nabídku dvoulůžkových pokojů v Dubrovníku. V Chorvatsku lze cestovat autobusem nebo vlakem. Železnice však spojuje pouze několik hlavních měst, jako jsou Split nebo Zadar. Ideální možností je půjčení auta. Získáte tak nezávislost a každý den si budete moci zajet na jinou pláž.

Přečtěte si též článek Nejlevnější prázdninové destinace.

Užitečné informace

Chorvatsko je od roku 2013 členem Evropské unie, a proto je vám cestování umožněno jen s občanským průkazem a neomezenou dobou pobytu. Platí se pomocí chorvatských kun, které si jednoduše vyberete přímo z bankomatu. S místními obyvatli se hravě domluvíte, nebť chorvatšina je příbuzný jazyk z češtinou. Chorvaté navíc často mluví anglicky a mnohdy i česky. Vzhledem k tomu, že jsou ceny v Chorvatsku stále nižší než např. ve Španělsku nebo ve Francii, je právě tato země velmi oblíbenou destinací pro dovolenou mnoha Evropanů.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.