Mapa

Levné letenky na letiště Edinburgh

Edinburgh

 

Někdy označován za výkladní skříní Skotska, Edinburgh se jistě řadí mezi nejkrásnější města Evropy. Pohled na město z jeho některého pahorku tomuto tvrzení bezpochyby dá zapravdu. Nevěříte? Zarezervujte si své letenky a přesvědčte se sami na vlastní oči.

 

Letiště v Edinburghu

Letiště v Edinburghu se nachází asi 13 kilometrů od středu města západním směrem. Disponuje jedním terminálem a ročně obslouží asi 10 miliónů pasažérů. Základnu zde mají především nízkonákladové letecké společnosti, díky kterým se dají do Edinburghu sehnat velmi levné letenky. Pro mnohé slouží letiště jako výchozí bod pro další cesty po SkotskuCesta z letiště v Edinburghu

Do centra Edinburghu vás z letiště svezou autobusové, potažmo tramvajové linky. Nejlevnější možnost pro cestu představují autobusy linky 35. Za 1,50 libry a necelou hodinu se dostanete na zastávku Scottish Parliament. Tyto autobusy jezdí s intervaly 15 či 30 minut intervalem. Časově méně náročnou variantou zůstává linka číslo 100, která na centrální Waverly Bridge jede necelou půlhodinu. Za jízdné v tomto případě zaplatíte 4,50 libry. Jízdenky na autobusy zakoupíte v hale při příletu, u řidiče nebo předem na internetu. V době mezi 00:40 a 4:20 autobusy nahrazuje noční linky N22 s jízdným za 3 libry.

Kromě autobusů můžeme pro cestu využít i moderní tramvajovou dráhu. Přeprava tramvají do centra trvá něco přes 30 minut. Vozy jezdí s přibližně desetiminutovým intervalem. Jízdenku zakoupíte v automatech na stanici za 5 liber, v případě zpáteční pak za 8 liber.

 

Doprava v Edinburghu

Páteř městské hromadné dopravy v Edinburghu tvoří autobusy společnosti Lothian Bus. Denní spoje bývají označené čísly, noční jsou pak doplněny písmenem N. Po městě dále operuje výše zmíněná tramvajová linka.  Pro oba způsoby dopravy platí stejné tarify. Pokud plánujeme se po městě pohybovat s využitím veřejné dopravy, nejvíce se vyplatí denní jízdenka za 4 libry. Samostatný jednorázový lístek přijde na 1,50 libry.

 

Co dělat v Edinburghu

Jako u většiny evropských měst platí, že nejpříznivější doba pro návštěvu města panuje od května do října. Edinburgh se představuje duchem tajuplného středověkého města. Společně s městem Glasgow se jedná o kulturní a administrativní centrum celého Skotska. Najdeme zde mj. sídlo Skotského parlamentu. Edinburgh ročně hostí několik renomovaných festivalů – Mezinárodní filmový festival Edinburgh nebo přehlídku vojenských hudeb Edinburgh Military Tatoo. Dominantou zůstává bezesporu Edinburský hrad, který se majestátně tyčí na skále uprostřed města. Mezi nejrušnější ulice Edinburghu patří Royal Mile a Princes Street, obě plné různých obchodů, restaurací a galerií. Doporučujeme také vystoupit na Calton Hill, odkud se vám dostane překrásný výhled na celé město. V samotném Edinburghu je toto k vidění opravdu mnoho, zavítejte však i na jeho okraj na pravou skotskou pláž Portobello Beach.Ubytování v Edinburghu

Jelikož je město vyhlášené letními festivaly, touto dobou může být složitější a finančně náročnější sehnat v něm ubytování. Mimo sezonu jsou však ceny srovnatelné s ostatními velkými britskými městy. Ani ubytování v centrálních čtvrtích města nemusí dosahovat astronomických hodnot a všechny atrakce a zajímavosti budete mít jako na dlani. Edinburgh nabízí velkou škálu ubytování od hotelů až po nejrůznější hostely. Vyberte si s námi to pro sebe nejlepší ubytování na Skyscanner hotelech.

Neváhejte a zarezervujte si své letenky již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Edinburgh

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.