Mapa

Lety Jet2

Jet2 nebo Jet2.com je britská nízkorozpočtová letecká společnost se sídlem v Leedsu. Jet2 je čtvrtou největší aerolinií ve Velké Británii. Další letecké základny má např. v Manchesteru, Edinburghu, Glasgow, Birminghamu nebo na letišti Stansted v Londýně. Společnost se zaměřuje také na charterové lety a kompletní prázdninové balíčky. Tyto služby zajišťuje sesterská společnost Jet2holidays. Ročně Jet2 přepraví téměř 7 miliónů lidí do 58 destinací. S aerolinií si můžete rezervovat velmi levné lety např. na Kanárské ostrovy, na Madeiru, do Turecka nebo i dále do USA. Z Prahy létá společnost např. do Manchesteru, Birminghamu, Leedsu nebo Glasgow.

Proč letět s Jet2

Odbavení

Při check-inu s nízkorozpočtovou společností Jet2 musíte, podobně jako v případě společností easyJet nebo Ryanair, zpozornit. Účtuje si totiž poplatek 22EUR/700Kč za odbavení na letišti. Učiňte si proto bezplatný check-in online v předstihu. Odbavení na internetu je vám přístupné už 28 dní před termínem odletu. Letenku si můžete doma vytisknout nebo si jí zaslat přímo do vašeho mobilního telefonu. Check-in lze provést také v mobilní aplikaci jet2.com, která je k dispozici pro Android i iOS.

Zavazadla

Na palubu letadla si zdarma můžete vzít jedno zavazadlo s rozměry 56x45x25cm. Velikost je udávána včetně všech držadel a koleček. Váha palubního zavazadla nesmí přesáhnout 10kg. Pokud povolené rozměry překročíte, bude vaše zavazadlo odesláno do útrob letadla. Povoleno vám je také druhé malé zavazadlo, jako je kabelka nebo notebook. Odbavené zavazadlo u nižších tříd je vždy za poplatek. Tento poplatek závisí na typu destinace a také na sezóně. Ceny jsou vždy výhodnější při rezervaci online.

Sedadla

Při rezervaci letenky nebo při následném prohlížení rezervace uvidíte na obrazovce schéma letadla s dostupnými sedadly. Po kliknutí na volné sedadlo se zobrazí jeho cena. Největší částku zaplatíte za sedadlo s větším prostorem na nohy. Tyto sedadla se nachází v první řadě nebo v řadě u nouzových východů. Pokud si sedadlo nekoupíte, systém vám ho přidělí náhodně automaticky.

Rezervační poplatky

Při online platbách pomocí kreditních karet, debetních karet a PayPal si společnost Jet2.com neúčtuje žádný poplatek. Při platbách pomocí PayPal lze platit v librách nebo v eurech. Zakoupení letenky prostřednictvím call centra Jet2 nebo na pobočce na letišti je za poplatek.

Služby na palubě

Veškeré doplňkové služby na palubě letadel Jet2 jsou v nižších třídách zpoplatněny. Jídlo si lze předem objednat online. Na výběr máte z 11 druhů hlavních jídel a 4 dětských pokrmů. Zvolit si můžete vegetariánské jídlo či hlavní chod s masem. Letíte na svatební cestu? Pak si můžete na palubu letadla objednat např. šampaňské.

Jet2

5,0/5
Na základě 17313 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.