Edinburgh

17. 12. 2018 - 18. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Edinburgh patří na základě hodnocení uživatelů Edinburgh 37, Holiday Inn EDINBURGH a Edinburgh Marriott Hotel. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Edinburgh přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Co říkají cestující o městě Edinburgh?

9,8
Nadšenci pro historii
6,9
Nadšenci pro umění a design
6,6
Baťůžkáři
6,3
Cestující rodiny
6,3
Nadšenci pro turistiku
Hodnocení členů (264)
Manuela Nadin
Manuela NadinPadua
18.08.2018

Lovely city with interesting spots but really messy during summertime with open air festivals.

Chris Behr
Chris BehrEdinburgh
27.06.2018

I may be biased; I’ve lived in Edinburgh all my life, but I think it’s the best city in the world. From the layers of history (literally, the new streets are built on top of the old) to the beautiful scenery, there’s an astonishing amount to do for anyone.

Philip J Stevenson
Philip J StevensonWethersfield
17.05.2018

Edinburgh is my favorite city, out of all of the ones I've been to thus far. It has a bit of everything and a history and culture that is unparalleled. Plus the food here is awesome, and the scotch......oh the scotch. I could go on and on about Edinburgh.

Sam Poullain
Sam PoullainEdinburgh
16.02.2018

Edinburgh is a beautiful city all year round but in August it transforms completely into a wonderland. It's the busiest, but by far the best time to visit if you enjoy live comedy, art, music, theatre... and things in between all those that I can't even describe. Though I live in Edinburgh, every August feels like I'm in a different city. Check out my profile for some of my favourite places to eat, drink and play - away from the tartan tourists.

Naplánujte si cestu do země Velká Británie