Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Istanbul

KOUZELNÝ ISTANBUL

Velkoměsto dvou světadílů, křižovatka světového obchodu nebo brána otevřená do celého Orientu. Všechna tato označení si vysloužilo největší turecké město Istanbul. Jeho bohatá a spletitá historie se v něm zrcadlí na každém kroku. Nechte se i vy unést jeho kouzlem! Připravte se na objevování Instanbulu, my pro vás zatím najdeme výhodné letenky.

Letiště v Istanbulu

Hlavní letiště v Istanbulu nese název Atatürkovo letiště, které pojmenování získalo po zakladateli Turecké republiky. Nachází se v evropské části města, přibližně 24 km od jeho centra. Celkem má dva terminály, jeden pro mezinárodní lety a další pro vnitrostátní linky. Většina letů Turkish Airlines z Prahy míří právě sem.

Druhé letiště Istanbulu Sabiha Gökçen najdeme v asijské části metropole. Nízkonákladové společnosti mají jako svou destinaci častěji právě toto menší letiště, které je od srdce města vzdálenější (ale letenky seženete o to výhodnější).

Tipy před cestou do Istanbulu

Občané České republiky mohou do Turecka cestovat na platný cestovní pas za turistickým účelem, zároveň jejich pobyt nesmí přesáhnout 90 dnů. Žádná další víza nejsou potřebná a kontroly na hranicích probíhají většinou bez větších komplikací.

Cesta z letiště v Istanbulu

Z Atatürkova letiště do centra města míří linka metra M1 označená červenou barvou.

Do starého města se dostanete po přestupu ve stanici Zeytinburnu na tramvaj T1 ve směru Kabataş. Pokud byste pokračovali na konečnou Yenikapı, můžete přestoupit na metro M2, které vás zaveze do samotného středu města.

Ze Sabiha Gökçen převáží cestující zejména autobusoví dopravci mířící přímo do centra asijské části města Kadıköy. Zde se lze například nalodit na trajekt, kterým se pohodlně dostanete do evropské části Istanbulu.

Doprava v Istanbulu

Istanbul jako velkoměsto v pravém slova smyslu má rozsáhlou a funkční síť veřejné dopravy. V jejím rámci město obsluhují autobusy, tramvaje a podzemní spolu s nadzemním metrem. Celý dopravní systém se neustále rozvíjí a rozšiřuje.

Pokud chcete v Istanbulu využívat hromadnou dopravu, doporučujeme si pořídit dobíjecí kartu hromadné dopravy Istanbulkart. Na ni si vložíte určitý kredit, který se vám odečítá při vstupu do dopravního prostředku. Platí pro všechny části integrované dopravy ve velkoměstě na Bosporu.

Co dělat v Istanbulu

Mnohým západním návštěvníkům Istanbul vůbec poprvé přiblíží arabskou a islámskou architekturu, styl života a kulturu. Skoro na každém rohu v něm spatříte typickou tureckou mešitu s minaretem a zaoblenou kopulí, přičemž turisté mohou do mešit vstupovat.

Pro turisty nejlákavější památky se nacházejí v Sultanahmetu, tedy Starém městě. Právě zde se najdete známou Modrou mešitu. Proti ní stojí další věhlasný monument Hagia Sofia z byzantské doby. Tato svou dobou na světě největší křesťanská katedrála byla v 15. století, po dobytí Cařihradu tureckými vojsky, přestavěna na mešitu. Ve čtvrti najdete i mnoho dalších historických pokladů.

Za dobrými restauracemi a bary se vydejte do čtvrti Galata, kde se nachází oblast Beyoğlu a ulice Istiklal s náměstím Taksim. Pokud holdujete nákupům, podívejte se na některou z typických tržnic, pro moderní zboží vyzkoušejte nákupy v obchodních domech, jako jsou Elmadağ, Nişantaşı, a Etiler.

Ubytování v Istanbulu

Jako každé správné hlavní město také Istanbul nabízí nepřeberné množství možností k ubytování. Jednotlivá zařízení se pohybují v různých cenových relacích. Od luxusních poboček mezinárodních hotelových řetězců po malebné hostely, tím vším vám město dvou kontinentů poslouží. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, s výběrem vám pomohou Skyscanner hotely.

Co ochutnat v Istanbulu

Prolínání mnoha kultur ve městě pochopitelně zanechalo stopu i na místní gastronomii. Návštěvníkům tak pod nos přicházejí pokrmy rozmanitých chutí a barev. Turecká kuchyně hojně využívá čerstvé plody a dary moře. Našinec jistě ocení po celý rok šťavnaté a čerstvé ovoce a zeleninu. Určitě nelze vynechat u nás dnes velmi oblíbený kebab. V Istanbulu nabízejí jeho mnoho podob – na jehle, v omáčce připomínající guláš nebo z mletého masa. Vychutnat si zde můžete pravou tureckou kávu s tradičním dezertem baklavou. Nebojte si rozšířit své obzory a ochutnat místní delikatesy.

Zlákal vás Instanbul? Rezervujte si své letenky ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Istanbul

Často kladené otázky

V destinaci Istanbul jsou 2 letiště: İstanbul a İstanbul Sabiha Gökçen.
Letecké společnosti Gulf Air, Transavia France, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, transavia, Sichuan Airlines a Air Moldova létají přímo do destinace Istanbul.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Istanbul je leden.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.