Mapa

Levné letenky Káthmándú

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Plánujete cestu do Káthmándú?

Je vaším snem stanout u "Střechy světa", pod nejvyššími horami planety? Poté si naplánujte cestu do úžasného Nepálu! Nádherná příroda, Himalájské pohoří, kouzelné vesničky, buddhistické kláštery a velmi milí lidé vás okouzlí natolik, že se do Nepálu budete chtít vrátit.

Letiště v Káthmándú

Letenky z Prahy do Káthmándú nabízí např. turecká letecká společnost Turkish Airlines s jedním přestupem v Istanbulu. Do Nepálu se často léta i přes Dubaj nebo Dauhá. Levnější variantou jsou lety s dvěma přestupy.

Letiště v Káthmándú se nachází asi 6 kilometrů od centra města . Přestože je na letišti nabízena oficiální cena taxi 700 nepálských rupií (1Kč=5NPR), dá se cena s taxikáři usmlouvat na 500NPR. Cesta do centra trvá cca 20 minut. Doprava v Káthmándú může být někdy velmi pomalá i díky špatnému stavu silnic. Doprava do centra je možná též levnými autobusy. Tento způsob je však poněkud komplikovaný a zdlouhavý. Autobusy navíc nestaví přímo u letiště.

Co dělat v Káthmándú?

Káthmándú je "základním táborem" pro horolezce, příznivce vysokohorské turistiky i klasické turisty. Hlavní město Nepálu nabízí kvalitní zázemí k přípravám a nákupům věcí pro cestu do Himaláje. Na samotnou prohlídku Káthmándú si určitě vyčleňte několik dní. Největší buddhistickou památkou v Káthmándú je Stúpa Boudhanath. Pěšky se můžete přesunout k hinduistickému chrámu Pashupatinath, kde ve večerních hodinách probíhají veřejné kremace. Toto místo je menší obdobou indického Váránásí. Projděte si také káthmándské historické náměstí Durbar, které bylo bohužel poničeno zemětřesením v roce 2015. Krásný výhled na město je z opičího chrámu Stúpa Swayambhunath. Z Káthmándú lidé většinou pokračují do Pókhary k Annapurnám nebo letí do Lukly do oblasti Everestu. Zajímavý je ale i jih Nepálu, neboť ukrývá národní parky, kde je možné vidět slony, nosorožce a dokonce tygry.

Kde se ubytovat a jak se pohybovat po městě?

Nejvíce možností ubytování je pro vás přichystáno v turistické čtvrti Thamel. Podívejte se na aktuální nabídku hotelových pokojů. Ubytování na trecích v Himaláji je často nabízeno zdarma s podmínkou, že si zakoupíte večeři a snídani. V nejvýše položených ubytovacích zařízeních zaplatíte zpravidla několik set rupií. Občas se platí zvlášť sprcha nebo dobíjení vašich zařízení.

Kdy do Káthmándú?

Kdy koupit letenky do Káthmándú? Nejlepší dobou pro treky do hor je jaro a podzim. Nejvíce turistů přijíždí do Nepálu v dubnu, říjnu a listopadu. V květnu, v září nebo na konci listopadu turistů ubývá a ceny na horských chatách jsou nižší. Nejhorším obdobím cesty jsou letní měsíce červenec a srpen, kdy naplno propuká období dešťů. Nejčistší obloha je v prosinci a v lednu. Na horách už bude velká zima.

Káthmándú a jídlo

Mezi nejpopulárnější pokrmy v Nepálu patří smažená rýže, nudle chow mein a masové knedlíčky momo. Národním jídlem je však Dal Bhat. Většinou se připravuje jeho vegetariánská verze. Dal typická je omáčka z fazolí nebo dalších druhů zeleniny. Jídlo se podává s rýží. Zajímavostí je, že ve všech restaurací je zvykem tento pokrm na talíři bezplatně doplňovat, dokud se zcela nezasytíte. V nabídce je také nepálská pizza, která obsahuje zeleninu a vejce. Nemáte-li rádi pálivá jídla, zkuste to obsluze naznačit. Někdy vám to bohužel stačit nebude a jídlo bude pálit i po vašem upozornění. Nepálci se za léta praxe s turismem naučili připravovat i pokrmy západního světa, jako jsou těstoviny nebo hamburger s hranolkami.

Může se vám hodit

Do Nepálu se vízum uděluje při vstupu do země. 14 dní stojí 25 dolarů, 30 dní 40 dolarů a 90 dní 100 dolarů. Po vypršení této doby máte zpravidla 24 hodinovou lhůtu na opuštění země. Platbu víza je na letišti nutné učinit v silné zahraniční měněn (dolary, eura, franky apod.) nebo zaplatit kartou. K placení v Nepálu budete potřebovat nepálské rupie. Peníze si nejlépe vyberete přímo z bankomatu. Pro treky do Himaláje budete potřebovat speciální povolení, které získáte v turistické kanceláři Nepal Tourism Board. Stezky u Everestu se platí přímo na trase. Nepálci jsou velmi milí lidé, kvůli kterým se budete do země rádi vracet. Vyhledejte si levné letenky do Káthmándú již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Kathmandu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.