Mapa

Levné letenky do : Nepál

Nepál

 

Nepál je exotickou vnitrozemskou zemí, která se na jih otevírá džunglím Indického poloostrova a na severu se vypíná až do nebeských výšin zasněžených vrcholů, kde už je jen zem šerpů, yaků, yettiů, klášterů a manter. Mnozí však preferují si užít cestu Nepálem příjemnějším tempem, a tak můžete obdivovat výhled ze střechy světa při sklence ginu z přístupných vyhlídek, projít si chrámů plná starodávná města Káthmándú, Pátan a Bhaktapur. Dále na jihu se můžete připojit k buddhistickým poutníkům na spirituální cestě podél staletí starých stúp v údolí Káthmándú a pouť zakončit v lesnatých přírodních parcích. 

 

Od té doby, co Nepál otevřel své hranice světu cestovatelům v padesátých letech dvacátého století, měl tento malý horský národ neodolatelný půvab pro mnohé dobrodruhy. Dnes se sem hrnou zástupy turistů, horolezců a příznivců raftingu, neboť extrémní krajina Nepálu má vše pro adrenalin milující cestovatele. Zde si můžete vyzkoušet ty nejznámější a poměrně přístupné horské stezky, jedny z nejlepších na světě, které se táhnou až na Everest, Annapurnu a dále. Snad nikde jinde nemůžete dny a týdny šlapat ve vysokých horách s neuvěřitelnými sceneriemi, ubezpečeni jistotou, že teplá strava, pohodlné ubytování a dokonce i něco dobrého na zub na vás čekají na konci každého dne.

 

Vedle Himalájí tvoří Nepál další regiony. Je jím údolí Káthmándú, kde se nachází stejnojmenné hlavní město, národní park, Shivapuri Nagarjun, zmíněná města Pátan a Bhaktapur. Toto údolí je srdcem Nepálu a křižovatkou kultur s množstvím starobylých chrámů a monumentů. Samotné Káthmándú bylo dříve považováno za bájné Šangri-La, dnes je však centrem turistiky jak nezávislých cestovatelů, tak celých skupin, pro které nabízí služby všech cenových kategorií. Ve městě naleznete obrovské množství památek a exotické obyvatelstvo s velmi specifickou kulturou. Buddhovy stúpy, Opičí chrám, Zahrada snů a historická „ulička hipíků“ jsou jen některými z nich.

 

Jižněji leží nižší Himaláje, oblast Pahar. Tento stále hornatý region se nachází ve výškách mezi 700 a 4000 metry. Nachází se zde malebné údolí Pokhara a lovecká rezervace Dhorpatan. Žije zde nejvíce obyvatel Nepálu a několik velice distingovaných kultur. Na hranicích s Indií jsou regiony západní a východní Tarai. Západní část pohoří Tarai je domovem národních parků Royal Chitwan a Bardiya. Druhé největší město Nepálu Biratnagar se nachází ve východní části.

 

Turistická víza jsou volně k dispozici po příjezdu téměř komukoliv na specifických místech. Na patnáct dní stojí dvacet pět amerických dolarů a až sto dolarů na devadesát dní. Každých dvanáct měsíců zde můžete strávit maximum sto padesáti dní. Podobně můžete platit jakoukoli volně směnitelnou měnou, jako je euro, britská libra či australský dolar. Menší místa je však nemusejí vždy přijímat. Všechny víza navíc platí po celou svou dobu platnosti, ať už mezi tím na čas opustíte Nepál či nikoliv.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.