Mapa

Levné letenky na letiště Madrid

h3>Letiště v Madridu

Madridské letiště Adolfa Suaréze, nacházející se ve čtvrti Barajas, bylo postupně rozšířeno a modernizováno nejen z prostředků španělské vlády, ale díky finančním injekcím Evropské unie, takže jej tvoří hned čtyři poměrně rozlehlé terminály. Ostatně právě čtvrtý z nich vyniká nejen působivým architektonickým řešením, ale současně patří mezi nejdelší na světě. Mezi jednotlivými terminály vás převezou kyvadlové autobusy: jejich zastávky najdete přímo před terminály. Pokud budete přestupovat na stejném terminálu na jiný let, počítejte, že vám to zabere plných 45 minut. Při přesunu mezi terminály musíte mít k dispozici raději dvě hodiny.  

Na letišti Barajas, jak se běžně označuje, přistávají letadla nejen ČSA a Iberie, ale i nízkonákladových společností nabízející velmi dostupné letenky, mj. Rynairu, Air Europa nebo Smart Wings. Rezervujte si s námi své letenky do Madridu ještě dnes!

 

Cesta z letiště v Madridu

Stejně jako jiná velká evropská a světová letiště nabízí i Barajas několik možností, jak se dostat do metropole, Do centra Madridu, ležícího asi 15 km jihozápadně od vzdušného přístavu, se pohodlně dostanete příměstským vlakem Cercenías, který vyjíždí z terminálu 4 a směřuje na nádraží Atocha a Chamartín, autobusové nádraží Príncipe Pío nebo do obchodní čtvrti  na severu města Nuevos Ministerios. Spoj opouští letiště třikrát za hodinu od šesté hodiny ranní do 23.30 a jednosměrná jízdenka vás vyjde na 2,60 eur.

Všechny terminály spojuje s Madridem linka metra 8. Stejně jako příměstský vlak vás doveze na stanici Nuevos Ministerios. Odtud se můžete jinými linkami dopravit do dalších stanic podzemní dráhy. Metro jezdí z letiště čtyřikrát za hodinu, a to od 6:00 do 1:30. Na jednotlivé jízdné si připravte 4,50 až 6 eur.

Další možností, jak dorazit do centra Madridu, představují autobusy místní hromadné dopravy. Linka 101, jezdící pouze od terminálů 1, 2 a 3, vás dopraví na okraj města do přestupního uzlu Canillejas, kdežto autobusová linka 200 spojuje všechny terminály s důležitým přestupním bodem Avenida América. Expresní linka 203, která jako jediná funguje celodenně, převáží cestující ze všech terminálů na již zmiňované nádraží Atocha.

 

Doprava v Madridu

V Madridu jezdí třináct linek metra a přes 200 autobusových spojů. Pokud máte běžnou jízdenku pro MHD, můžete si přikoupit za 3 eura dodatečnou přirážku za cestování na letiště.  Při delším pobytu se vyplatí pořídit si sadu deseti jízdenek za 12,20 eur nebo Travel Pass. Jestliže si hodláte prohlédnout Madrid a jeho působivé okolí opravdu důkladně, nejen letem světem, určitě se vyplatí pronájem auta. Zejména pro poznávání okolí přijde zapůjčený vůz skutečně vhod.  

 

Ubytování v Madridu

Španělská metropole se může pochlubit pestrou škálu ubytovacích možností, od světových řetězců přes tradiční hotely rodinného typu až po levnější ubytovny. Protože hlavně ve středu města nepatří ubytování k právě nejlevnějším, stojí za to si důkladně zvážit vhodné a garantované nabídky, kupř. zde.

 

Na co v Madridu nezapomenout

Z přehršle turistických lákadel v Madridu jmenujme alespoň impozantní královský palác, působivou katedrálu Panny Marie Almudenské, dvě celosvětově proslulé obrazárny (Muzeum umění a Prado), několik rozlehlých náměstí a stadion fotbalového klubu

 

Natěšení? Skyscanner vám pomůže najít ty nejlepší letenky do Madridu! Pojďme na to!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Madrid

Často kladené otázky

V destinaci Madrid je jedno letiště: Madrid.
Letecké společnosti Transavia France, Oman Air, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, Azul Airlines, Laudamotion, Thai Airways a Nile Air létají přímo do destinace Madrid.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Madrid je duben.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.