Mapa

Lety American Airlines

Letecká společnost American Airlines má sídlo v Texasu v USA. Z hlediska počtu destinací, počtu letadel, zisku a nalétaných kilometrů, se jedná o největší aerolinii na světě. American Airlines obslouží se svými partnery lety do 250 destinací v celkem 50 zemích. Každý den tak odlétá téměř 7000 letů. Společnost založila třetí největší leteckou alianci Oneworld, jejíž součástí jsou např. British Airways, Iberia, Japan Airlines nebo Cathay Pacific. Dceřinou společností je American Eagle. Tato firma obsluhuje regionální lety po USA. Kromě Texasu má American Airlines další velké základny např. v New Yorku, Washingtonu DC nebo v Miami.

Proč letět s American Airlines

Odbavení

Check-in je u americké aerolinie zdarma a většinou je na letišti zahájen 3 hodiny před odletem. Na větších letištích v USA bývají přepážky otevřené celý den. Online check-in si můžete udělat už z domova, neboť je spuštěn 24 hodin před odletem. Letenku si následně vytisknete nebo zašlete do mobilního telefonu. Na letišti se tak vyhnete frontě a budete moci přistoupit přímo k letištním branám. Nejrychlejší způsob odbavení je pomocí mobilní aplikace American Airlines, kterou si bezplatně stáhnete do vašeho mobilu nebo tabletu.

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla si můžete vzít do letadla zdarma. Povolené rozměry jsou 56x36x23cm. Váha není omezena. Na palubě je tolerováno ještě další malé zavazadlo o rozměrech 45x35x20cm. U dálkových letů je odbavené zavazadlo dostupné vždy. U domácích letů po USA a také letů do Mexika a Karibiku zaplatíte v každém směru 25USD. Na dálkových trasách lze zdarma přepravovat např. lyže a další sportovní vybavení.

Sedadla

Oblíbené sedadlo si lze zdarma zvolit při rezervaci letenky. Za příplatek získáte speciální zavazadlo s větším prostorem na nohy. Tato sedadla se zpravidla nachází v řadě za třídou Business nebo u nouzových východů. Cena těchto sedadel se liší dle letu.

Rezervační poplatky

Letenku si můžete zakoupit debetní nebo kreditní kartou Mastercard, Visa, American Express aj. Společnost vydává také vlastní kreditní karty American Airlines, na které se vám zároveň načítají nalétané kilometry a bonusy. Platbu je možné realizovat také pomocí systému PayPal, dárkovými poukazy nebo vouchery. Při platbě v hotovosti na letišti vám bude účtován administrativní poplatek. Případná změna letenky závisí na daném tarifu a trase. Vždy budete muset doplatit rozdíl v ceně letenek.

Služby na palubě

Teplé jídlo je vám nabídnuto pouze na dálkových mezinárodních linkách. Na trasách v USA, Kanadě a Karibiku je občerstvení k dispozici za poplatek. Na dálkových letech se zabavíte s kvalitním palubním systémem. Na obrazovce před vámi si budete moci naladit nové filmy, seriály nebo hudbu. U většiny moderních letadel se lze za poplatek také připojit k síti wifi. U mezinárodních letů zaplatíte za užívání wifi během celého letu přibližně 20USD.

American Airlines

5,0/5
Na základě 30251 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.